#KultūraNamuose iniciatyva

Karantino metu kilusi tarptautinė kampanija #CultureAtHome (liet. #KultūraNamuose) sujungia skirtingų kultūros sektorių virtualias paslaugas ir palengvina jų paiešką internete. LR Kultūros ministerijos interneto svetainės skiltyje #KultūraNamuose galite rasti Lietuvos kultūros institucijų, Europos Sąjungos ir UNESCO siūlomą virtualų turinį bei įvairias iniciatyvas.

Nors audiovizualinio turinio, kuriuo internete dalijasi kultūros įstaigos, kokybė yra labai įvairi ir vaizdas ekrane negali atstoti gyvo santykio su meno kūriniais, karantino metu kilusi būtinybė pereiti prie skaitmeninio turinio paskatino kultūros sektoriui priklausančias institucijas ir organizacijas naujais aspektais populiarinti kultūrą, aktyviau veikti socialiniuose tinkluose. Kultūros ministerijos svetainėje galite vienoje vietoje rasti skaitmeninius šalies kultūros išteklius – susistemintą informaciją apie Kultūros ministerijai pavaldžius (ir ne tik) muziejus, bibliotekas, teatrus, koncertines įstaigas ir kitas institucijas, kurios siūlo virtualius turus ir kitas paslaugas.

Kultūros ministerijos svetainėje taip pat pateikiama naujausia informacija apie tarptautines – Europos Sąjungos ir UNESCO – iniciatyvas: rengiamus nuotolinius seminarus, konferencijas, projektus. Kartu su Google Arts & Culture, UNESCO sukūrė ir virtualią parodą, kurioje galite pamatyti dešimtis kultūros paveldo objektų iš viso pasaulio. Organizacija taip pat rengia kultūros paveldo vietose dirbančių specialistų pasakojimų ciklą, kuris padės geriau suprasti COVID-19 poveikį šioms vietovėms ir aplinkinių bendruomenių nematerialiam paveldui.

#KultūraNamuose iniciatyva Kultūros ministerijos svetainėje: https://bit.ly/2AixLsk

Atnaujinta: 2020-06-12