Kultūros žurnalas „Literatūra ir menas“ visuomenei atvėrė fotoarchyvą

Š. m. sausio 5 d. Lietuvos rašytojų sąjungos savaitraštis „Literatūra ir menas“ pristatė skaitmenizuotų nuotraukų platformą, kurioje galite pamatyti daugiau nei 600 archyvinių nuotraukų, sukauptų nuo 1946-ųjų leidžiamo žurnalo redakcijoje.

Platformoje archyvo nuotraukos yra suklasifikuotos pagal meno sritis: „Literatūra“, „Vizualieji menai“, „Teatras, muzika, kinas“, „Visuomenė“, „Landšaftas ir urbanistika“. Nuotraukos atspindi Lietuvos kultūrinį gyvenimą, jo užkulisius, politinius įvykius ir visuomenės pokyčius nuo sovietmečio iki šių dienų. „Literatūros ir meno“ fotoarchyve galite rasti ir žymių fotografų darbų – Antano Sutkaus, Romualdo Rakausko, Stanislovo Žvirgždo, Džojos Barysaitės, Aleksandro Macijausko, Arnoldo Baryso ir kitų. Taip pat skelbiamos ir mažiau žinomos fotografijos, kurių autorius ir aplinkybes redakcija prašo padėti nustatyti.

Žurnalo „Literatūra ir menas“ pranešime rašoma:

<…> šiuo projektu „Kultūros restauracija: „Literatūros ir meno“ fotoarchyvas“ taip pat siekėme nustatyti fotografijų autorius, įvardyti jose užfiksuotus asmenis, vaizdus, istorines aplinkybes. (Gali būti, kad esame padarę klaidų, tad tikimės visuomenės pagalbos. Pastabų lauksime el. paštu litmenas@gmail.com.) Aprašydami fotografijas vadovavomės originaliais (paprastai antrose kadrų pusėse) įrašais, kurie tam tikrais atvejais savaime iškalbingi, vertingi.“

Pačios įdomiausios nuotraukos bus publikuojamos žurnale „Literatūra ir menas.

Nuoroda į platformą: https://literaturairmenas.lt/foto-archyvas

Projektą „Kultūros restauracija: „Literatūros ir meno“ fotoarchyvas“ rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą žurnalo Literatūra ir menas“ informaciją

Atnaujinta: 2021-01-11