Kviečia švęsti Pasaulinę audiovizualinio paveldo dieną

Jau daugiau nei dešimtmetį spalio 27-ąją minima Pasaulinė audiovizualinio paveldo diena. 2005 m. vykusioje UNESCO generalinėje konferencijoje buvo nuspręsta šią dieną įtraukti į minimų dienų sąrašą ir taip paskatinti visuotinį sąmoningumą bei siekį imtis neatidėliotinų veiksmų audiovizualiniam paveldui išsaugoti. Prie to prisideda ir dokumentiniam paveldui skirta UNESCO programa „Pasaulio atmintis“. Kasmet UNESCO paskelbia šios dienos temą. Šiemet ji – „Atrask, prisimink ir pasidalink“.

„Vaizdais ir garsais audiovizualinis paveldas suteikia unikalią galimybę pažvelgti į praeitį. Jis atveria atsiminimus ir liudijimus, perduoda žinias ir idėjas tokiu akivaizdžiu ir jaudinančiu būdu, kuris padeda vienai kartai geriau suprasti kitą, skatina tarpusavio dialogą. Sujungdamas praeitį su dabartimi šis paveldas yra mūsų visų bendros istorijos dalis, jis turi būti saugomas, juo būtina dalintis kaip neišsenkančiu tapatybės, inovacijų ir kūrybiškumo šaltiniu,“ – sako UNESCO Generalinė direktorė Irina Bokova.

Daugiau informacijos – Pasaulinei audiovizualinio paveldo dienai skirtame UNESCO puslapyje: https://en.unesco.org/wdah2017/.

Šia proga Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas, Šv. Jono g. 11, spalio 26 d. 17.30 val. maloniai kviečia susitikti su Lietuvos kino dokumentikos tyrinėtojais, restauratoriais ir saugotojais. Bus rodomas suskaitmenintas ir restauruotas filmas „Temperatūra ne pagal Celsijų“ (rež. A. Grikevičius, 1973).

Renginyje dalyvaus:

Dr. Lina Kaminskaitė-Jančorienė – kino istorikė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, Medijų edukacijų ir tyrimų centro VšĮ „Meno avilys“ projektų vadovė, Lietuvos audiovizualinio paveldo aktualinimo projektų iniciatorė;

Jonas Zagorskas – kino restauratorius, audiovizualinių kūrinių postprodukcijos kūrėjas, kino paveldo restauravimo mokyklos (Bolonijos sinemateka) stažuotojas;

Juozas Markauskas – Baltijos audiovizualinių archyvų taryboje (BAAC) viceprezidentas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos skaitmeninimo tarybos narys.

Iliustracijoje – Pasaulinės audiovizualinio paveldo dienos logotipas

Pagal UNESCO interneto svetainėje (https://en.unesco.org/wdah2017) ir Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos „Facebook“ paskyroje pateiktą informaciją parengė Margarita Gaubytė

Atnaujinta: 2017-10-25