Kviečiama registruotis į seminarą „Dalijimosi kultūra. „Europeana“ ir Lietuvos atminties institucijos“

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia kultūros, atminties, švietimo ir mokslo institucijų atstovus registruotis į birželio 18 d. vyksiantį seminarą „Dalijimosi kultūra. „Europeana“ ir Lietuvos atminties institucijos“.  Renginys skirtas artimiau susipažinti su naująja elektronine paslauga, skirta skaitmeninto kultūros paveldo, kūrinių, gretutinių teisių objektų ir nesaugomų objektų teisėms identifikuoti ir ženklinti pagal „Creative Commons“ licencijas.

Naujasis Nacionalinės bibliotekos sukurtas įrankis aktualus atminties institucijų darbuotojams, kurie kultūros paveldo objektus skelbia internete, todėl svarbu informuoti, kokiomis sąlygomis paskelbtą turinį gali naudoti kiti vartotojai. Taip ne tik skatinama pagarba autorių teisėms, bet ir vartotojams sudaromos sąlygos greitai ir lengvai rasti dominantį turinį kartu su informacija apie jo naudojimo sąlygas, pavyzdžiui, galimybę naudotis nuotraukomis, vaizdo ar garso įrašais kuriant kitus meno objektus ar pan. Seminaro dalyviai  taip pat bus supažindinti su projekto „E-paslauga: skaitmeninio turinio naudojimo teisių ženklinimo žinynas ir įrankiai“ pasiekimais, bus kalbama apie skaitmeninto kultūros paveldo ženklinimo naujienas.

„Antroje seminaro dalyje prie apskrito stalo kartu su partneriais, kurie vykdo ar ateityje planuoja vykdyti skaitmeninimo veiklas ir skaitmenintus kultūros paveldo objektus per portalą www.epaveldas.lt perduoti Europeanai, bus diskutuojama, su kokiais iššūkiais susiduriama bendradarbiaujant, kokią patirtį esame sukaupę ir ko ateityje tikimės iš vienos turtingiausių kultūros paveldo sistemų“, – teigia seminaro ir diskusijos rengėjai.

Organizatoriai kviečia susipažinti su renginio programa ir registruotis.

 

Parengta pagal Nacionalinės bibliotekos skelbiamą inf.

 

 

Atnaujinta: 2018-07-04