Kviečiame į virtualias ekskursijas po Palangos gintaro muziejų, Laikrodžių muziejų, Prano Domšaičio galeriją, Kelmės krašto muziejų ir Vilniaus pilių teritoriją

Kol siautėja koronavirusas (COVID-19), muziejų lankymas draudžiamas, tačiau tai nereiškia, kad juose Jūs negalite apsilankyti virtualiai. Norite susipažinti su Palangos gintaro muziejumi, Klaipėdoje veikiančiu Laikrodžių  muziejumi  ir Prano Domšaičio galerija, Kelmės krašto muziejumi ar nusikelti į pačią Lietuvos širdį – Vilniaus pilių teritoriją? Puiku!

Pradedant minėtas virtualias ekskursijas Jums aktualūs šie interneto adresai:

Šiuose virtualiuose turuose galima pasigrožėti minėtų vietovių prieigų vaizdo įrašais, sukurtais tam naudojant dronus, panoraminėmis nuotraukomis, kuriose interaktyvūs taškai Jums pasufleruos apie ekspozicijose esančius vertingiausius ir įdomiausius objektus. Aktyvavę juos, Jūs pamatysite  išdidintus minėtų objektų vaizdus, turėsite galimybę ir perskaityti apie juos išsamią informaciją. Tie, kas turi regėjimo negalią ar tiesiog tingi skaityti, šią informaciją galės perklausyti garsu. Kiekviename virtualiame ture prie dviejų eksponatų yra pateikti ir jų 3D skaitmeniniai vaizdai. Virtualių turų pradžioje Jus pasitiks gidas, kuris trumpai papasakos apie muziejų (Vilniaus pilių teritorijos virtualaus turo atveju – apie Vilniaus istorinę širdį) ir lydės Jus viso virtualaus turo metu.

Projektas tik įpusėjo, tad kai kas jau ir viešinamuose virtualiuose turuose dar bus koreguojama, tačiau šie turai jau veikia ir, susipažindami su jais, galite daug naujo ir įdomaus sužinoti bei turiningai praleisti laiką.

Lietuvos muziejų virtualūs turai kuriami įgyvendinant iš Europos Sąjungos SF ir Lietuvos Respublikos biudžeto finansuojamą Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) plėtros, modernizavimo ir el. paslaugų projektą „Virtualus muziejus“. Šį projektą kartu su partneriais ir paslaugų teikėjais įgyvendina Lietuvos nacionalinis dailės muziejus. Iš viso šio projekto metu, be kitų svarbių veiklų, yra numatyta sukurti 25 virtualius turus po muziejų ekspozicijas ir jau minėtą virtualų turą po Vilniaus pilių teritoriją. Užbaigus įgyvendinti projektą, internete jie bus pristatomi lietuvių ir anglų kalbomis.

LM ISC LIMIS informacija

Atnaujinta: 2020-10-30