Lėtoji fotografija: Lietuvos fotografijos istorijai skirto projekto pristatymas

„Lėtoji fotografija“ – tai Lietuvos fotografijos istorijai skirta interneto svetainė, sukurta įgyvendinant to paties pavadinimo projektą. Nuolat atnaujinamoje ir plečiamoje svetainėje galite rasti vaizdinę ir tekstinę medžiagą apie archajiškas fotografijų technologijas, pokalbius su žinomais fotografais.

Daugiau apie projektą galite sužinoti dalyvaudami Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Medijų dirbtuvių ir projekto „Lėtoji fotografija“  nuotolinių renginių cikle.

Nacionalinės bibliotekos pranešime rašoma:

Šiais laikais, kai fotografija mus lydi kiekviename žingsnyje, kai galime fotografuoti telefonu, kompiuteriu ir kitais prietaisais, ciklo organizatoriai nori priminti fotografijos istoriją, supažindinti su senosiomis fotografijos technologijomis, unikaliais fotografinio vaizdo kūrimo būdais ir įvairiais kūrybiniais projektais: parodomis, instaliacijomis, performansais.

Medijų dirbtuvėse apsilankęs fotomenininkas Saulius Paukštys plačiau pristatys projektą „Lėtoji fotografija“. Pasak projekto ir sukurtos svetainės kuratoriaus, „įgyvendinome Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuotą projektą. Mūsų puslapyje yra ir trumpų filmų, ir tekstinių paaiškinimų, ir fotografinės medžiagos, iliustruojančios temas. Siūlome šį mūsų sukurtą turinį ir manome, kad tai bus įdomi medžiaga visiems, besidomintiems fotografija. Ateity planuojame plėsti ir atnaujinti temų ratą, pristatyti vis naujus kūrybingus ir įdomius menininkus“, – pasakoja fotografas S. Paukštys.

Taip pat kviesime susipažinti su fotografijos istorija Lietuvoje – žinomi fotografai pasakos ir demonstruos archajiškų fotografijų technologijų niuansus, pasakos apie savo atradimus ir požiūrį į kūrybą.

Lietuvos Respublikos ambasadorius Pietų Afrikos Respublikoje (fizikas pagal išsilavinimą, fotografijos istorikas pagal pašaukimą) Dainius Junevičius pirmoje paskaitoje pristatys fotografijos atsiradimą Lietuvoje, jos evoliuciją, pirmuosius Lietuvos fotografus ir reikšmingiausias ankstyvosios Lietuvos fotografijos asmenybes.“

Trumpai apie transliaciją

Data vasario 21 d.
Laikas 18 val.
Trukmė 30 min.
Vieta tiesioginė transliacija ›
Partneris Lėtoji fotografija
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacija

Atnaujinta: 2021-02-19