Lietuvos kino centras neregiams ir silpnaregiams pritaikė dar penkis lietuviškos klasikos filmus

Lietuvos aklųjų bibliotekos ir virtualios bibliotekos ELVIS kolekciją papildė lietuviškos klasikos filmai su garsiniu vaizdavimu: vaidybinis filmas „Mano mažytė žmona“ (rež. Ramundas Banionis, 1985), vaidybinis istorinis dviejų dalių filmas „Herkus Mantas“ (rež. Marijonas Giedrys, 1973), „Paskutinė atostogų diena“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1965), „Riešutų duona“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1978), „Jausmai“ (rež. Almantas Grikevičius, Algirdas Dausa, 1968). Lietuviškos kino klasikos filmus su atskiru, specialiai neregiams ir silpnaregiams skirtu garso takeliu parengė Lietuvos kino centras kartu su garsinio vaizdavimo specialiste, Vilniaus universiteto dėstytoja dr. Laura Niedzviegiene, Laurynu Kavaliausku, Ieva Hug, Tomu Tamkevičiumi, Austėja Armonaite ir įgarsinimo studija „Aktida“. Filmus garsino aktorius ir atlikėjas Giedrius Arbačiauskas. 

Specialiųjų poreikių turintiems žiūrovams pritaikytą restauruotų filmų kolekciją Lietuvos kino centras papildo kiekvienais metais. Filmai pritaikyti ne tik žiūrovams su regos sutrikimu, bet ir neprigirdintiems ir kurtiesiems.

Išsamiau skaitykite: https://www.lkc.lt/naujiena/neregiams-bei-silpnaregiams-pritaikyta-dar-daugiau-lietuvisku-filmu-1160

Tekstas parengtas pagal Lietuvos kino centro informaciją

Atnaujinta: 2022-12-20