Lietuvos kino centras pristato lietuviškos kino klasikos filmus, pritaikytus neregių bei silpnaregių peržiūroms

Lietuviškos kino klasikos filmai tapo prieinami neregiams ir silpnaregiams. Filmus restauruojantis ir suskaitmeninantis Lietuvos kino centras pirmą kartą pristato lietuvių kino paveldą su garsiniu vaizdavimu. Šie filmai bus rodomi LRT PLIUS eteryje, Lietuvos aklųjų bibliotekoje ir virtualiojoje bibliotekoje ELVIS.

Nuo šiol kiekvieną antradienį 21.30 val. LRT PLIUS eteryje bus rodomi ne tik klasika tapę, bet ir šiuolaikiniai lietuviški filmai su garsiniu vaizdavimu. Garsinis vaizdavimas yra specialiai neregiams ir silpnaregiams skirtas garso takelis, kurį galima įsijungti televizoriaus ar TV priedėlio nustatymuose. Po premjeros eteryje filmus dar mėnesį bus galima rasti ir pažiūrėti LRT Mediatekoje.

Lietuvos kino centro neregiams ir silpnaregiams pritaikytus lietuviškos kino klasikos filmus taip pat galite rasti Lietuvos aklųjų bibliotekos filmotekoje. Tereikia prisijungti prie virtualios bibliotekos ELVIS ir į paieškos laukelį įvesti „filmas su garsiniu vaizdavimu“. Asmenys, turintys regos sutrikimų, filmus gali žiūrėti ir apsilankę Lietuvos aklųjų bibliotekos padaliniuose sukurtose specialiose kompiuterizuotose darbo vietose.

Daugiau informacijos galite rasti čia.

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą Lietuvos kino centro informaciją

Atnaujinta: 2021-03-15