Lietuvos kino centro iniciatyva „Vasara su kino klasika LRT Mediatekoje“

Š.m. liepą–rugpjūtį Lietuvos kino centras televizijos žiūrovams pristato legendinius lietuviškos kino klasikos filmus. Visą vasarą LRT Mediatekoje galima pamatyti penkis restauruotus ir šiuolaikiniams ekranams pritaikytus 1957–1983 m. laikotarpio Lietuvos kino paveldo filmus: „Skrydis per Atlantą“ (rež. Raimondas Vabalas, 1983), „Moteris ir keturi jos vyrai“ (rež. Algimantas Puipa, 1983), „Maža išpažintis“ (rež. Algirdas Araminas, 1971), „Herkus Mantas“ (rež. Marijonas Giedrys, 1972), „Žydrasis horizontas“ (rež. Vytautas Mikalauskas, 1957).

Filmas „Žydrasis horizontas“ pateikiamas su garsiniu vaizdavimu. Lietuvo kino centro pranešime rašoma: 

„Garsinis vaizdavimas – tai atskiras, specialiai neregiams ir silpnaregiams skirtas garso takelis, kurį galima įsijungti televizoriaus ar TV priedėlio nustatymuose. Pasak Lietuvos kino centro direktoriaus Laimono Ubavičiaus, tokio formato filmų prieinamumas yra viena iš kino centro krypčių, todėl šiemet Mediateką papildys dar trys filmai su garsiniu vaizdavimu – „Skrydis per Atlantą“ (rež. Raimondas Vabalas, 1983), „Moteris ir keturi jos vyrai“ (rež. Algimantas Puipa, 1983) ir „Maža išpažintis“ (rež. Algirdas Araminas, 1971).

Lietuvos kino centras nuolat ir planingai šiuolaikiniams ekranams pritaiko, skaitmenina ir restauruoja kino paveldą bei rūpinasi šių filmų sklaida Lietuvoje ir užsienyje.

Atsižvelgiant į nuolat augantį kino klasikos filmų rodymo poreikį ir siekiant sudaryti galimybę dar platesnei kino paveldo sklaidai Lietuvoje, Lietuvos kino centras suteikia leidimus rodyti restauruotus filmus ir nekomerciniais, ir komerciniais tikslais. Skaitmeninės filmų kopijos skolinamos, suderinus su Lietuvos kino centro ir gavus leidimą rodyti filmą.

Pasibaigus vasarai, pamatyti lietuviškos kino klasikos filmus Mediatekoje žiūrovai turės galimybę dar visus metus.“

Iliustracija: kadras iš filmo „Moteris ir keturi jos vyrai“ (rež. Algimantas Puipa, 1983). 

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą Lietuvos kino centro informaciją

Atnaujinta: 2021-07-12