Lietuvos Respublikos Seimo Europos informacijos biure – diskusija „2018-ieji – Europos kultūros paveldo metai: Mūsų paveldas, kur praeitis sutinka ateitį“

Balandžio 25 dieną Lietuvos Respublikos Seimo Europos informacijos biure vyko diskusija „2018-ieji – Europos kultūros paveldo metai: Mūsų paveldas, kur praeitis sutinka ateitį“. Ji buvo tiesiogiai transliuojama, o įrašas yra prieinamas Seimo Youtube paskyroje. Vienas iš pranešimų buvo apie kultūros paveldo skaitmeninimo politikos aktualijas.

Lietuvos Respublikos Semo interneto svetainėje pateiktame pranešime apie renginį informuojama, kad:

„Kultūros komiteto narys Robertas Šarknickas pažymėjo, kad kultūros paveldas yra visuotinė vertybė, svarbi individui, bendruomenei ir visuomenei. Svarbu jį išsaugoti ir perduoti būsimoms kartoms. Kiekvienas iš mūsų atsigręžęs norėtų pamatyti savo stiprią, seną ir savitą kultūrą, atradusią amžinų tradicinių vertybių ir modernios civilizacijos dermės pavidalus.

Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė akcentavo, kad būtina imtis integruoto požiūrio į kultūros paveldo puoselėjimą, t. y. stiprinti kultūros paveldo puoselėjimą nacionaliniu, savivaldos ir privačiais lygmenimis. Europos kultūros paveldo metų tikslas – paskatinti daugiau žmonių atrasti Europos kultūros paveldą, juo domėtis ir sustiprinti Europos bendrystės jausmą.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Evelina Karalevičienė pristatė Europos Tarybos Ministrų komiteto patvirtintą „Europos kultūros paveldo strategiją XXI amžiuje”.

Kultūros ministerijos Kultūrinės atminties ir paveldo politikos skyriaus vyriausioji specialistė Erika Buivydienė kalbėjo apie kultūros paveldo skaitmeninimo politikos aktualijas. Pranešėja pabrėžė, kad pasinaudojant informacinių ryšių technologijų galimybėmis  būtina vystyti darnią ir tvarią virtualią kultūros paveldo erdvę, skirtą didinti Lietuvos gyventojų kokybišką užimtumą, ugdyti jų kultūrines kompetencijas ir kūrybingumą, stiprinti tapatumą ir pilietiškumą.“ (Informacinis pranešimas paskelbtas adresu http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=119&p_k=1&p_t=257499&data_nuo=2018-04-25&data_iki=2018-04-25 .

Šaltinis: http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=119&p_k=1&p_t=257390&data_nuo=2018-04-23&data_iki=2018-04-23
Programa: http://www.lrs.lt/sip/getFile?guid=df34534a-f2d3-4485-aab7-713b6ce36174
Diskusijos įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=SkpFboHpEyk

LDM filialo LM ISC LIMIS informacija

Atnaujinta: 2018-04-27