Lietuvos ypatingasis archyvas atveria interneto svetainę „Elektroninis pavardžių archyvas“

Lietuvos ypatingasis archyvas atveria interneto svetainę „Elektroninis pavardžių archyvas“, kurioje skelbiamos pavardės žmonių, paminėtų Lietuvos ypatingojo archyvo saugomuose Lietuvos SSR NKGB-MGB-KGB, Lietuvos SSR NKVD-MVD, Lietuvos komunistų partijos ir kt. dokumentuose.

Pagal pasirinktus kriterijus – pavardę, vardą, slapyvardį, gimimo metus – svetainėje galima rasti  asmenis, sovietų okupacijos metais 1940–1941, 1944–1990 m. ištremtus iš Lietuvos, įtrauktus į tremiamų asmenų sąrašus, sovietų represinių struktūrų suimtus, tardytus, kalintus, persekiotus, slapta stebėtus, dalyvavusius Laisvės kovose ir neginkluotame antisovietiniame pasipriešinime, vykusius iš Lietuvos į užsienį laikinai ar nuolat gyventi.

Į svetainę per kelis mėnesius planuojama sukelti apie 2 mln. įrašų. Ateityje svetainė bus nuolat pildoma naujais įrašais. Svetainėje neradus Jus dominančio žmogaus pavardės, galima kreiptis į Lietuvos ypatingąjį archyvą, kur bus atlikta dokumentų paieška. 

Svetainė sukurta įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuotą projektą „Interneto svetainės „Elektroninis pavardžių archyvas“ sukūrimas“. 

Svetainės adresas: https://lyapavardes.archyvai.lt

Lietuvos ypatingojo archyvo informacija

Atnaujinta: 2022-12-06