Locarno kino festivalis pristatė tarptautinio paveldo filmų duomenų bazę – joje ir 5 lietuvių filmai

Šveicarijoje vykstantis tarptautinis Lokarno kino festivalis šiemet atsigręžė į kino klasiką. Profesionalams skirta festivalio programa „Locarno Pro“ pristatė internetinę kino platformą „Heritage Online“. Tai pirmoji internetinė kino platforma dedikuota kino klasikai ir filmams sukurtiems iki 2005 metų.

2020 m. liepą paleista platforma „Heritage Online“ kino profesionalams atveria ištisus metus prieinamą duomenų bazę, kurioje filmų pirkėjai gali rasti detalią filmų techninę informaciją, sužinoti apie jų prieinamumą įvairiose šalyse ir tiesiogiai susisiekti su teisių turėtojais. Dėka „Heritage Online“, teisių turėtojai (tarptautiniai pardavimų agentai, filmų bibliotekos, archyvai, institutai, restauratorių asociacijos ir kt.) gali dalintis savo katalogais su potencialiais klientais.

Lietuvos kino centro pranešime rašoma:

„Ypatingas įvertinimas Lietuvos kinui – ką tik startavusioje platformoje pristatomi ir penki lietuvių kino klasikos darbai: „Marš, marš -tra-ta-ta“ (rež. Raimondas Vabalas, 1964), „Paskutinė atostogų diena“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1964), „Gražuolė“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1969), „Moteris ir keturi jos vyrai“ (rež. Algimantas Puipa, 1983) ir „Neatmenu tavo veido“ (rež. Raimundas Banionis, 1988).

„Heritage Online“ tikslas – tapti tarpininku tarp kino klasikos teisių turėtojų ir filmų transliavimo platformų. Nuolat veikianti platforma bus atvira privatiems ir viešiesiems archyvams bei įstaigoms, taip pat kino gamybos ir platinimo kompanijoms, joje veiks virtuali kino peržiūrų erdvė.

Lietuvos kino centras jau yra suskaitmeninęs ir restauravęs 19 vaidybinių kino filmų ir 3 dokumentinius darbus.”

Daugiau informacijos: https://www.locarnofestival.ch/HeritageOnline

 

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą Lietuvos kino centro informaciją

Atnaujinta: 2020-08-25