Londono dizaino festivalyje – tarptautinė virtuali dizaino paroda

2020 m. rugsėjo 12–20 dienomis vyksta 18-asis Londono dizaino festivalis. Vienas iš festivalio projektų – tarptautinė dizaino paroda „Virtual Design Destination“, kurioje pristatomi daugiau nei 100 nepriklausomų dizainerių ir studijų kūrinių iš 14 šalių. Projektą organizuojanti skaitmeninė dizaino galerija „Adorno“ virtualią parodą rengė 6 mėnesius iš savo būstinės Kopenhagoje. Visi fiziniai kūriniai iš kolekcijų buvo sumodeliuoti kaip trimačiai objektai ir patalpinti jiems skirtoje virtualioje aplinkoje.

Šių metų virtualios parodos tema – „Nauja realybė“. Pasirengimas parodai buvo vyko Europoje plintant COVID-19. 14 dalyvaujančių šalių kuratorių buvo paprašyta apmąstyti konkrečią patirtį, mintis ir temas, kilusias karantino metu. Pasitelkdama dizainą kaip įrankį pokyčiams, „Naujoji realybė“ siekia efektyvių ir novatoriškų sprendimų; per dizainą sujungiant įvairias žinias ir patirtis, ištirti, kokia iš tikrųjų yra mūsų naujoji tikrovė.

Šiemet Lietuvą Londono dizaino festivalyje atstovauja Audronės Drungilaitės sudaryta kolekcija pavadinimu „Lenktynės su gamta“, kurioje pristatomi Agnės Kučerenkaitės, Barboros Žilinskaitės, Evelinos Kudabaitės, Etc.Etc Studio (Inesa Malafej ir Arūnas Sukarevičius), Marijos Puipaitės ir Vytauto Gečo, Monikos Gediminaitės, Severijos Inčirauskaitės-Kriaunavičienės kūriniai.

Pirmosios skaitmeninės galerijos „Adorno“ tikslas yra iš esmės pakeisti mūsų supratimą apie dizainą ir meną internete. Dirbant su kvalifikuota 3D kūrėjų ir menininkų komanda siekiama perkelti sąvoką „internetinė paroda“ į kitą lygį. Virtuali aplinka dažnai pristatoma įprastais vaizdais ar vaizdo įrašais, tačiau „Virtual Design Destination“ parodai, galerija naudoja naujausias technologijas, kad ši aplinka būtų visiškai interaktyvi. „Adorno“ bendradarbiaudama su pikseline srautinio perdavimo platforma „Furioos“ suteikia lankytojams galimybę iš bet kurios naršyklės ar VR laisvų rankų įrangos naršyti konkrečiai šaliai pritaikytoje aplinkoje bei susipažinti su kolekcijomis 3D formatu. Lankytojai taip pat galės susitikti su dizaineriais per vaizdo interviu. Kiekvieną festivalio dieną bus pristatytos dviejų šalių kolekcijos su virtualioje aplinkoje kuratorių vedamomis ekskursijomis. Parodą „Virtual Design Destination“ galite pamatyti čia. Daugiau apie Londono dizaino festivalį rasite čia.

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą www.londondesignfestival.com informaciją

Atnaujinta: 2020-09-18