Modernūs muziejai: Energetikos ir technikos muziejus

Vienas iš įdomiausių, ypač jaunų žmonių dažnai lankomų muziejų yra įsikūręs Vilniuje, Rinktinės g. 2, prie Neries upės. Tai – Energetikos ir technikos muziejus, veikiantis istorinėse patalpose – pirmojoje Vilniaus miesto elektrinėje. Lankytojai čia aptarnaujami antradieniais – šeštadieniais nuo 10:00 iki 18:30. Tel. (+370 5) 275 4312, el. paštas: info@etm.lt. GPS: N:54.69036 E:25.28808. Muziejuje viešinimo tikslais galima fotografuoti ir filmuoti.

Energetikos ir technikos muziejus lankytojams duris atvėrė 2003 m. pradžioje. 2006–2008 m. muziejus vykdė iš ES SF remtą plėtros projektą „Lietuvos energetikos muziejaus pertvarkymas į Lietuvos technikos muziejų, pritaikant kultūros ir istorijos paveldo objektą – pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės patalpas – viešiesiems turizmo poreikiams“. Vykdant projektą buvo išsaugotas istoriškai įdomus ir Lietuvos technikos istorijai svarbus industrinis technikos objektas toje vietoje, kurioje jis buvo ir anksčiau, su čia buvusia originalia įranga ir aplinka. Muziejaus informaciniai leidiniai, tarp jų ir interneto svetainė www.etm.lt, skelbia, kad Projekto metu, atsižvelgus į visuomenės poreikius, autentika buvo derinama su reikalavimais, keliamais šiuolaikinių mokslo muziejų ekspozicijoms, mokslinėmis atrakcijoms. Muziejaus patalpos išaugo nuo 800 iki 5000 m2. Dabar tai didžiausias įvairias techninio paveldo sritis pristatantis muziejus Lietuvoje. Jį patogu pasiekti iš Vilniaus senamiesčio Neries upę automobiliu ar pėstute kertant Karaliaus Mindaugo tiltu.

Muziejuje eksponuojama ne tik autentiška senoji elektrinės įranga, čia veikia ir pramonės bei interaktyvios mokslo ekspozicijos, kurias įrengiant panaudotas muziejuje saugomų dokumentų, nuotraukų ir kitų svarbių istoriją liudijančių objektų skaitmeninimo būdu sukurtas skaitmeninis turinys. 2020 metais muziejuje atidarytas pabėgimo kambarys „Senosios Vilniaus elektrinės paslaptys“.

Muziejus modernus. Ekspozicinėse salėse daug atrakcijų vaikams ir jaunimui. Labai daug aktualios informacijos pateikiama muziejaus informaciniuose terminaluose, keliomis kalbomis, veikia nemokamas audiogidas lietuvių, anglų, rusų ir lenkų kalbomis.

Energetikos ir technikos muziejaus informacija

 

Atnaujinta: 2020-02-26