Multimedijos projektas apie kultūros paveldą „Atgimę“

Kultūros ministerija kartu su „15 min“ įgyvendina multimedijos projektą apie kultūros paveldą „Atgimę“. Projektu siekiama, kad paveldas būtų pradedamas suprasti ir vertinti kaip kiekvieno iš mūsų aplinkos dalis, o ne vien istorikų, paveldosaugininkų ar kitų specialistų darbo sritis. Taip pat norima atskleisti, kas nuveikta per pastaruosius metus, investicijų į kultūros paveldą poveikį ir reikšmę, parodyti, kaip panaudota Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino parama ir Lietuvos biudžeto lėšos pagal Kultūros ministerijos programą „Kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“.

Sukurti trys pasakojimai:

Atgaivintose sinagogose verda naujas gyvenimas (https://www.15min.lt/media/timeline/atgime-sinagoga)

Apie Pakruojyje ir Joniškyje atgaivintą žydų tautos paveldą – sinagogas, kurios yra ne tik architektūrinė vertybė, bet ir nauja kultūrinė erdvė. Pakruojyje veikia unikali mūsų šalyje medinė sinagoga, o Joniškyje – dvi mūrinės – raudonoji ir baltoji.

Musteika: senosios tradicijos, viliojančios miestietį grįžti į kaimą (https://www.15min.lt/media/timeline/atgime-musteika)

Apie vieną atokiausių Lietuvos kaimų – Musteiką. Tai unikali vieta su autentiškos architektūros medinėmis pirkiomis. Savo unikalumą itin sauganti kaimo bendruomenė prieš keletą metų pasiryžo autentiškomis technologijomis atkurti net 40 Musteikos kaimo objektų, iš kurių 11 – senosios pirkios.

Atgimimas: šimtametės senolių technologijos – gyvos kaip niekad (https://www.15min.lt/media/timeline/atgime-molis)

Apie senąsias statybos technologijas ir jas išmanančius meistrus, kartu su ištraukomis iš Lietuvos liaudies buities muziejuje organizuotų restauravimo, tinkavimo natūraliomis medžiagomis mokymų.

Parengė Margarita Gaubytė

Atnaujinta: 2017-11-22