Muziejus Tau: Šiaulių „Aušros” muziejaus virtualių pasakojimų svetainė

Interneto svetainė „Muziejus Tau – tai nauja platforma, kurioje galite susipažinti su tyrimais, istorijomis ir vaizdais iš Šiaulių „Aušros” muziejaus ir kitų archyvų. Svetainėje šiuo metu galite rasti šešis pasakojimus apie tarpukario Šiaulių architektūrą.

Šiaulių „Aušros” muziejaus pranešime rašoma:

„Svetainės ištakos – Europos Komisijos finansuotas projektas „AthenaPlus”, kuriame 2013–2015 m. Šiaulių „Aušros” muziejus dalyvavo kartu su 40 partnerių iš 21 Europos sąjungos šalies. Projektas kvietė eksperimentuoti pakartotinai panaudojant suskaitmenintą kultūros paveldą. Jo metu sukurto virtualių parodų kūrimo įrankio MOVIO pagalba „Aušros” muziejus parengė tris virtualias parodas. Šios parodos 2020 m. perkeltos į svetainę „Muziejus Tau” ir davė pradžią šiai naujai virtualių pasakojimų erdvei.

Šiuo metu čia galima susipažinti su tarpukario modernizmo architektūros tema. Fotografiniais vaizdais iliustruotame pasakojime pristatomi svarbiausi tarpukario modernizmo stiliaus pastatai Šiauliuose, juos projektavę architektai ir tų namų gyventojai. Virtualioje parodoje atskirai apžvelgiamas tarpukario modernizmo architektūros Kauno atvejis. Platforma greitai bus papildyta dar dvejomis virtualiomis parodomis: „1863 metų sukilimas: veidai, vardai, istorijos” ir „Šiaulių miesto archeologija: radiniai ir atradimai”.

Nuoroda į svetainę: https://museum4u.lt/

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą Šiaulių „Aušros” muziejaus informaciją

Atnaujinta: 2021-01-28