Naujos patirtys Rašytojo Thomo Manno memorialiniame muziejuje

Naujausiame elektroninio žurnalo „Lietuvos muziejai“ numeryje pasirodė dr. Linos Motuzienės straipsnis, pristatantis Rašytojo Thomo Manno muziejaus ekspozicijos atnaujinimo projektą. Per 18 mėnesių planuojama sukurti interaktyvų paieškų žaidimą, naujas muziejų ekspozicijas, paslaugas ir originalius renginius.

Tarptautinį projektą „Genius loci dialoge ir judesyje: kuriant erdvę turizmo plėtrai“ įgyvendina 4 institucijos: Neringos muziejai, Kaliningrado srities autonominė organizacija „Katedra“, skulptoriaus Hermanno Bracherto muziejus bei Vydūno kultūros centras Kintuose. Projektą finansuoja Europos Sąjungos 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programa ir Neringos savivaldybė.

Straipsnyje rašoma:

„Per 18 mėnesių siekiama įgyvendinti keletą svarbių uždavinių, tarp jų – skatinti tarpvalstybinį turizmą, renginiais grindžiamą turizmą ir pritraukti naujas auditorijas kuriant inovatyvius muziejinius produktus (interaktyvų paieškų žaidimą „Genijų kelionė“, naujas muziejų ekspozicijas, paslaugas) bei originalius renginius (festivalis „Apšvietos genijai“ ir kt.). Taip pat numatoma didinti muziejų patrauklumą atnaujinant jų technines galimybes organizuoti renginius po atviru dangumi ir teikti komfortiškas paslaugas šiuolaikiniams keliautojams. Tuo tikslu bus įrengtos lauko instaliacijos, Vydūno muzikinis suolelis ir Vydūno minčių šviesos takas Kintuose, taktilinė H. Bracherto parko skulptūra, inovatyvios instaliacijos asmenukėms su I. Kantu ir T. Mannu. T. Manno memorialinis muziejus lankytojus kaip tik ketina nustebinti inovatyvia instaliacija „Asmenukė su Thomu Mannu“, kuri kvies su rašytoju „įsiamžinti“ šiandien įprasčiausiu būdu – išmaniuoju telefonu, taip pat parengti audiogidus lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų kalbomis, kad svečiai apie vasarnamį ir jo šeimininką galėtų sužinoti kuo daugiau. Asmenukės idėja gal ir kelia šypseną, bet jos sąsaja su Mannų gyvenimo būdu nėra tokia jau tolima: istorikų vertinimu, šios XX a. gyvenusios garsios šeimos nariams buvo būdingas vadinamasis „Facebook“ mentalitetas – jie mielai viešai dalijosi savo gyvenimo įvykiais ir patirtimis, labai mėgo fotografuotis. Lankytojams bus atverti dar du vasarnamio kambariai, iki šiol tarnavę kaip administracinės patalpos, – anuometis rašytojo miegamasis ir šiandien kuriama biblioteka-skaitykla. Lankytojai galės susipažinti su T. Manno ir jo šeimos narių pamėgtais skaitiniais, pasiklausyti rašytojo, kuris garsėjo kaip išrankus melomanas, labiausiai vertintų muzikos kūrinių.“

Visą straipsnį galite rasti žurnale „Lietuvos muziejai“ 2021‘4: https://bit.ly/3p53mnU

Atnaujinta: 2022-02-21