Nuotolinis audiogidas po Istorinę Lietuvos Respublikos Prezidentūrą

Kaune esančią Istorinę Lietuvos Respublikos Prezidentūrą pažinkite nauju žaismingu būdu įsijungę nuotolinį audiogidą ir išklausę animuotų personažų pasakojimus apie septynis pastato istorijos laikotarpius.

Nuotolinis audiogidas www.rumuistorijos.lt yra Lietuvos kultūros tarybos finansuoto projekto „Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus skaitmeninių paslaugų plėtra“ (projekto vadovas – Renata Mikalajūnaitė) II veiklos „Nuotolinio animuoto Istorinės Prezidentūros audiogido sukūrimas“ rezultatas. Projekto partneriai: VšĮ „Kaunas 2022“ ir BĮ Lietuvos aklųjų biblioteka.

Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus pranešime rašoma:

„Nuotolinis audiogidas rumuistorijos.lt skirtas skatinti kultūros edukaciją ir padidinti kultūros įstaigų ir jų teikiamų paslaugų prieinamumą tuo metu, kai muziejai uždaryti ir žmonių judėjimas apribotas.

Nuotolinis audiogidas rumuistorijos.lt nustebins savo turiniu. Žinoma, istorijos profesionalams ne naujiena, kad pastatas, kuriame šiandien veikia Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune, nebuvo statytas kaip Prezidento rūmai, tačiau daugybei žmonių pirmą kartą atsivers tokia turtinga ir daugiasluoksnė, net 7 laikotarpius apimanti, pastato istorija.

Nuotoliniame audiogide rumuistorijos.lt visus pastato laikotarpius pristato istorinės asmenybės, kurios suteikia pasakojimui gyvumo ir autentiškumo. Kadangi į realių žmonių lūpas sudėti istorikų parengti tekstai, o ne tų žmonių autentiški prisiminimai ar citatos, šios asmenybės įvilktos į animacinio personažo pavidalą, taip suteikiant laisvę audiogido kūrėjams. Tokiu būdu į klausytoją prabyla: Saliamonas Feinbergas, Raseinių 1-osios gildijos pirklys, gyvenamą namą pavertęs Kauno gubernatoriaus rūmais; rūmuose būstinę įkūręs Oberosto viršininkas kunigaikštis pulkininkas Francas Izenburgas-Biršteinas; ilgametis Prezidento rūmų kanceliarijos viršininkas Pijus Bielskus; nepilnus metus rūmuose praleidęs Ministras Pirmininkas ir Prezidento pareigas ėjęs Justas Paleckis, trumpam rūmuose apsistojęs Reichskomisaras Hinrichas Lozė, Ostlando viršininkas; mokytoja Stefanija, dvidešimt metų išdirbusi Mokytojų namuose, ir Prezidento Aleksandro Stulginskio anūkas, dažnai aplankantis buvusius senelio namus, dabar tapusius Istorine Prezidentūra.

Nuotolinis audiogidas rumuistorijos.lt išsiskiria plačiomis prieinamumo galimybėmis. Visos istorijos papasakotos 4 kalbomis: lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų. Žmonėms su regėjimo negalia parengtas ir įrašytas atskiras vaizdusis pasakojimas, kuris padeda „pamatyti“ ir pajausti rūmų atmosferą. Žmonėms su klausos negalia parengtas vaizdo pasakojimas, įgarsintas lietuvių ir gestų kalbomis – jį gali žiūrėti ir visi kiti, norintys iš arčiau pamatyti rūmų aplinką ir vidų.“

Nuoroda į audiogidą: www.rumuistorijos.lt

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus informaciją

Atnaujinta: 2021-01-21