Palangos gintaro muziejuje – Tiškevičių rūmų istoriją pasakojanti interaktyvi videoinstaliacija

LNDM Palangos gintaro muziejų verta aplankyti ne tik dėl įspūdingos gintaro ekspozicijos, veikiančių įdomių parodų, atsidariusios kavinės, ar dėl galimybės pasižvalgyti po reprezentacinių grafų Tiškevičių rūmų interjerą. Nuo gruodžio mėnesio Mėlynajame rūmų salone lankytojų laukia interaktyvi patirtis – videoinstaliacija „Gyvas Tiškevičių šeimos albumas“.

Muziejaus pranešime rašoma:

„Dviem vaizdo projektoriais ant rūmų Mėlynojo salono sienos ir lubų bus perteikiami Tiškevičių šeimos gyvenimo ir rezidencijos kūrimo epizodai. Tokiu būdu lankytojai „akis į akį“ galės susitikti su rūmų šeimininkais, tarsi išnyrančiais iš nebūties, žvelgiančiais į lankytoją tiesiai iš kambario, kuriame kažkada virė gyvenimas. Atsisakius įprastų ant sienų kabinamų tekstų ir nuotraukų, pasitelkiamos medijos, suteikiančios galimybę vaizdus pristatyti ne vien statiškai, bet ir vienu metu projektuojant skirtingus vienas kitą papildančius vaizdus. Tokiu būdu vertinga edukacinė medžiaga perteikiama įdomiau, ją galima pritaikyti įvairioms tikslinėms grupėms, o lankytojai įtraukiami į prasmingą pažinimo kelionę.

Instaliacija atskleidžia grafų Tiškevičių rezidencijos kūrimo ir šeimos gyvenimo vaizdus. Feliksui Tiškevičiui ir jo žmonai Antaninai Kožbok-Lonckai priklausę dvaro rūmai pastatyti 1897 m. Rūmų projektuotojas ‒ Francas Švechtenas (Franz Heinrich Schwechten, 1841–1924), viena žinomiausių figūrų Vilhelmo epochos Berlyno architektūros pasaulyje. Su šiuo pripažintu architektu Tiškevičiai bendravo iki 1916-ųjų. Statant rūmus kartu buvo kuriamas ir parkas, kurį projektavo pasaulinio garso prancūzų kraštovaizdžio architektas ir parkų meno teoretikas Eduaras Andrė (Édouard André, 1840–1911), sukūręs per 100 parkų Europoje, Amerikoje, Afrikoje ir net keturis Lietuvoje grafams Tiškevičiams.”

Videoinstaliacijos meninės dalies autorius ‒ Saulius Valius, techniniai sprendimai – UAB „Ekspobalta“.

 

Projektą finansuoja

Išsamiau: https://www.lndm.lt/interaktyvi-videoinstaliacija-gyvas-tiskeviciu-seimos-albumas/

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus informaciją

Atnaujinta: 2021-12-22