Pasirodė penktoji „Spalvink Vilnių“ serijos knyga

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus išleido naują spalvinimo knygą „Spalvink Vilnių. Miestiečiai“. Joje – Lietuvos muziejų kolekcijų portale www.limis.lt viešinami kūriniai iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, Valdovų rūmų, Šiaulių „Aušros“ muziejaus, lydimi įdomiausių istorijų apie Vilniuje gyvenusius, kūrusius, dirbusius įvairių tautybių, profesijų, religinių įsitikinimų žmones. Apie mokytojus, gydytojus, dailininkus, architektus ir muzikus, amatininkus ir pirklius. Apie valdovus ir elgetas, apie didikų vaidus, pergales ir kasdienį gyvenimą. Knygelės viduje laukia ir staigmena – atminties žaidimas, kuriam panaudoti žymių dailininkų litografijų fragmentai.

„Spalvink Vilnių“ serija turi savo atitikmenį internete – interaktyvią knygą-žaidimą. Čia galima ne tik rasti ankstesnių knygelių tekstus, vaizdus, bet ir juos spalvinti internetine spalvinimo programa, dėlioti dėliones ir žaisti atminties žaidimą. Nuspalvintus vaizdus žaidimo dalyviai gali atsisiųsti į savo asmeninį kompiuterį ar išmanųjį telefoną. Atsisiųsti galima ir nespalvotus vaizdus.

Tradicines knygas „Spalvink Vilnių. Miesto įkūrimas“, „Spalvink Vilnių. Miesto gyvenimas“, „Spalvink Vilnių. Pastatų istorijos“ platina Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, meno leidinių knygynas internete www.artbooks.lt ir kiti interneto knygynai.

Spalvinimo knygų rengėjai suteikia galimybę ir nemokamai jas atsisiųsti PDF formatu: http://bit.ly/2GjcxtShttp://bit.ly/2tK01B4, http://bit.ly/3pmbP3o.

„Spalvink Vilnių“ serija dalyvauja spalvinimo akcijoje #ColorOurCollections, kurią paskelbė Niujorko medicinos bibliotekos akademija. Knyga-žaidimas sukurta įgyvendinant projektą „Spalvink Vilnių. Miestiečiai“, kurį iš dalies parėmė Lietuvos kultūros taryba.

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus informacija

Atnaujinta: 2022-12-16