PLUGGY: socialinė platforma, skirta pažinti Europos kultūros paveldą ir dalintis informacija apie jį

Populiarius socialinius tinklus primenanti socialinė platforma ir išmaniųjų telefonų programėlių serija kviečia europiečius dalintis patirtimis bei žiniomis apie vietos kultūros paveldą, kuriant vaizdų ir garsų lydimus pasakojimus.

Europos konsorciumas, kurį sudaro 9 partneriai iš Graikijos, Italijos, Slovakijos, Ispanijos ir Jungtinės Karalystės, užbaigė trejus metus vykdytą Europos Sąjungos finansuojamą projektą „PLUGGY“, kuriuo siekiama skatinti piliečių aktyvų įsitraukimą į turtingo Europos kultūros paveldo sklaidą ir saugojimą.

Įgyvendinant projektą buvo sukurta socialinė platforma, taip pat papildytos realybės, geolokacijos, 3D garso ir žaidimų programėlės išmaniesiems telefonams, kuriomis naudodamiesi žmonės visame pasaulyje gali kurti ir dalintis individualiomis bei kolektyvinėmis kultūrinėmis patirtimis. Tikimasi, kad tai praturtins kultūros paveldą bei padidins jo vertę.

Naudojantis „PLUGGY“ socialine platforma ir inovatyviais kuravimo įrankiais, piliečiai gali kurti ir dalintis savo istorijomis. Socialinės platformos turinį sudaro informacija, surinkta tiek iš žmonių, tiek iš kultūros institucijų skaitmeninių kolekcijų, tokiu būdu sudarant galimybę naudotojams kurti ryšius tarp iš pažiūros nesusijusių faktų, įvykių, žmonių ir skaitmenintų kolekcijų.

Kūrybiškai pateikti savo istorijas „PLUGGY“ naudotojams padeda serija programėlių. Papildytos realybės programėlės pagalba galima kurti virtualius modelius. Geolokacijos programėlė pateikia geografinę informaciją ir informuoja naudotoją apie netoliese esančius kultūros paveldo objektus. 3D garsinių naratyvų programėlė sudaro galimybę tiksliau ir tikroviškiau perteikti garsą, pritaikant 3D akustines technikas, o įsijungę bendradarbiavimo žaidimo programėlę interneto naudotojai gali kartu kurti istorijas kultūros paveldo temomis.

Tikimasi, kad „PLUGGY“ projekte pasitelktos naujos technologijos padės Europos piliečiams geriau pažinti savo vietos kultūrinę aplinką, ryšius su tolimomis kultūromis. Socialinės platformos ir programėlių naudotojai jau gali kartu vystyti bendrą kultūrinį ir intelektinį Europos paveldo supratimą bei dalyvauti formuojant Europos kultūrinį peizažą.

Finalinis projekto renginys, kuriame bus pristatyti projekto rezultatai įvyks šių metų lapkričio 20 d. Atėnuose (Graikija). Renginio tiesioginę transliaciją bus galima stebėti oficialioje projekto svetainėje: https://www.pluggy-project.eu/final-event/live-stream/

PLUGGY socialinė platforma: https://pluggy.eu/

 

Atnaujinta: 2021-12-07