LNDM ir www.15min.lt projektas „Muziejus jūsų namuose: nematomi Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus fondai“

„Portalas www.15min.lt, bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaliniu dailės muziejumi, džiugina savo skaitytojus, patrauklia forma plėtodamas publikacijų ciklą „Muziejus tavo namuose“ ir pasakodamas apie vertingiausius, įdomiausius Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus eksponatus. Portalas skelbia, kad Lietuvos nacionalinis dailės muziejus „savo fonduose saugo ketvirtį milijono dailės, dizaino, liaudies meno ir gintaro eksponatų. Tik penkis procentus jų iki karantino buvo galima pamatyti muziejaus ekspozicijose. Situacija nepasikeis ir karantinui pasibaigus – tai įprastas matomų ir nematomų eksponatų santykis didžiuosiuose pasaulio muziejuose.
Neįprastos padėties „proga“ galime kartu pasivaikščioti po Dailės muziejaus fondus, kurie pasiekiami tik profesionalams, ir apžiūrėti kai kuriuos ten saugomus kūrinius. Ekstremalios situacijos atveria ekstremalias galimybes – kas savaitę 15min media-pasakojimų rubrikoje Dailės muziejus pristatys po saujelę eksponatų, kurie bus parinkti atliepiant dabarties aktualijas.“
Naujausioje publikacijoje  „Muziejus jūsų namuose: nematomi Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus fondų deimančiukai“  siūloma susipažinti su eksponatais, kuriuos vienija bendra tema „Ką žmonės veikia namuose visą dieną?“.

Tekstas parengtas pagal www.15min.lt   informaciją

Atnaujinta: 2020-04-03