Poveikio knyga. Kaip mes sužinome, kad savo veikla įtakojome pokytį?

Portalas „Europeana“ sukūrė veiklos planavimo ir jos poveikio vertinimo įrankį kultūros paveldo srityje dirbantiems specialistams.

Naujojo darbų planuotės įrankio kūrėjų nuomone, visa kultūros paveldo sektoriaus veikla yra orientuota į jų objektų lankytojų ir paslaugų naudotojų poveikį. Paveldo institucijų darbuotojai jaučiasi geriau suprasdami, kaip jų kasdienė, mėnesio ar metų veikla prisideda prie pokyčių lankytojų gyvenime.

Jeigu esate vadovas, muziejaus, bibliotekos, archyvo atstovas, kultūros inovatorius ar tiesiog savo veikla norite daryti poveikį kultūros paveldo sektoriui, „Europeana“ siūlo naudoti praktinį veiklos planavimo įrankį, pavadintą „Poveikio knyga“ („Impact Playbook“). Ją galima atsisiųsti užpildžius registracijos formą, kuri internete yra paskelbta šiuo adresu.

Poveikio knygos kūrėjai teigia, kad ją rengė dirbdami kartu su kultūros profesionalais ir ekspertais iš įvairių pasaulio šalių. Žingsnis po žingsnio jie identifikavo būdus, kaip nustatyti konkrečios veiklos įtaką. Svetainėje, kurioje viešinamas naujasis praktiniam darbui skirtas įrankis, jie skelbia ir informaciją bei pavyzdžius, padedančius  geriau suprasti tikslingai planuojamos veiklos poveikį. Vienas pateikiamų pavyzdžių atskleidžia, kad Poveikio knyga:

  • sudaro sąlygas fokusuotis ties pasirinktąja tiksline grupe ir priemonėmis jai įtakoti, o ne į kiekybinio parametro siekį;
  • didžiausia jos nauda atsiskleidžia planuojant projektą ir jo veiklas iš esmės: tai sukuria kokybišką pagrindą fundamentalioms diskusijoms ir aiškų tikslų formulavimą ir supratimą pačioje veiklos pradžioje;
  • yra puiki komandos formavimo (angl. team-building) priemonė.

Aiškinamasis vaizdo įrašas ir kita informacija apie Poveikio knygą yra paskelbta internete adresu https://pro.europeana.eu/what-we-do/impact.

 

Parengta pagal Europos kultūros paveldo portale „Europeana“ paskelbtą informaciją

 

Atnaujinta: 2018-03-23