Prasidėjo kasmetinė #ColorOurCollections savaitė: atraskite naujas spalvinimo knygas iš Lietuvos muziejų ir bibliotekų kolekcijų

Nuo 2016 m. Niujorko medicinos akademijos inicijuojama akcija „Color Our Collections” (liet. „Nuspalvink mūsų kolekcijas”) kviečia į kasmetinį spalvinimo festivalį, vykstantį socialiniuose tinkluose. Jo metu bibliotekos, muziejai, archyvai ir kitos kultūros institucijos iš viso pasaulio dalinasi spalvinimui tinkamais vaizdais iš savo kolekcijų.

Tarp daugiau nei tūkstančio spalvinimo knygų iš viso pasaulio – ir eksponatai iš Lietuvos muziejų, bibliotekų kolekcijų. Šiais metais akcijoje jau trečią kartą dalyvaujantis Lietuvos nacionalinis dailės muziejus dalinasi angliška „Spalvink Vilnių. Pastatų istorijosversija. Trečią spalvinimo knygą iš savo kolekcijos vaizdų sukūrė ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai. Šiais metais prie akcijos prisijungė ir Vilniaus universiteto biblioteka.

Kasmetinis #ColorOurCollections festivalis vyksta pirmąją vasario savaitę, kai interneto svetainėje paskelbiamos naujos spalvinimo knygos ir institucijos jas viešina socialiniuose tinkluose, kviesdamos nuspalvintais vaizdais dalintis savo paskyrose su grotažyme #ColorOurCollections. Spalvinimo knygos iš ankstesnių metų visada yra prieinamos svetainėje ir jas galima nemokamai atsisiųsti.

Nuoroda į svetainę: http://library.nyam.org/colorourcollections/

Išsami informacija kultūros paveldo institucijoms, norinčioms dalyvauti akcijoje: http://library.nyam.org/colorourcollections/guidelines-for-institutions/

 

Atnaujinta: 2021-02-01