Priimta naujoji Autorių teisių direktyva

2019 m. kovo 26 d. Europos Parlamentas priėmė naująją Autorių teisių direktyvą, suteikiančią naudos piliečiams, visų kūrybinės veiklos sektorių atstovams, mokslo tyrėjams, švietimo darbuotojams ir kultūros paveldo įstaigoms.

Autorių teisių direktyvos tikslas – pritaikyti autorių teisių reglamentavimą prie skaitmeninės ir tarpvalstybinės bendrosios rinkos. „Direktyva apsaugomas kūrybiškumas skaitmeniniame amžiuje ir užtikrinama, kad europiečiai turėtų platesnę prieigą prie turinio internete, o jų saviraiškos laisvė internete būtų visiškai apsaugota naujomis garantijomis. Naujosios taisyklės sustiprins mūsų kūrybinius sektorius.“ – džiaugėsi už bendrąją skaitmeninę rinką atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Andrus Ansipas ir už skaitmeninę ekonomiką ir skaitmeninės visuomenės reikalus atsakinga Komisijos narė Mariya Gabriel.

Europos Parlamento priimtą Direktyvos tekstą artimiausiomis savaitėmis turės oficialiai patvirtinti Europos Sąjungos Taryba. Direktyvą paskelbus ES Oficialiajame leidinyje, valstybės narės per 24 mėnesius naująsias taisykles turės perkelti į savo nacionalinę teisę.

 

Parengta pagal europa.eu skelbiamą informaciją

Atnaujinta: 2019-03-27