Projektas „7 kelionės kryptimi – Vilnius 700“ kvies pasivaikščioti po XIV–XX a. sostinę

Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ pristatė projektą „7 kelionės kryptimi – Vilnius 700“, kuris kvies į virtualius turus po praėjusių epochų Lietuvos sostinę ir papasakos netikėčiausias čia nutikusias istorijas. Projekto įgyvendinimo metu sukurti septyni virtualūs teminiai maršrutai, apimantys epochas nuo XIV iki XX amžiaus ir atskleidžiantys skirtingus miesto veidus.

Pirmąjį virtualų turą, kuris nukels į XIV a. Vilnių, jau galima išbandyti internete. Jo metu sužinosite apie Vilniaus Dievo Motinos Ėmimo į Dangų katedrą, tragišką Kreivosios pilies istoriją, Trijų kryžių kalno atsiradimą, pagonišką Verkių apylinkių kilmę ir daug kitų įdomių faktų apie viduramžių miestą. Turą galima pamatyti apsilankius portale www.700vilnius.lt ir  www.lrt.lt. Maršrutu taip pat galima naudotis ir ,,Neakivaizdinio Vilniaus“ platformoje.

Projektas „7 kelionės kryptimi – Vilnius 700“ yra viena iš pasirengimo artėjančiam Vilniaus 700 metų jubiliejui, kuris vyks 2023-aisiais, dalių.

„700-ojo jubiliejaus renginiai ir iniciatyvos prasidėjo jau 2021 m. pradžioje. Šventė kuriama partnerystės principu – prie programos kūrimo ir įgyvendinimo kviečiami prisidėti visi, turintys idėjų ir norintys tapti ne tik jos dalyviais, bet ir kūrėjais. Taip siekiama geriau atspindėti miesto vertybes: laisvę, toleranciją bei įvairių skirtingų kultūrų darną,” – skelbiama portale „Neakivaizdinis Vilnius”.

Oficiali Vilniaus 700-ojo jubiliejaus svetainė: https://www.700vilnius.lt/

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą portalo „Neakivaizdinis Vilnius” informaciją

 

 

 

 

Atnaujinta: 2021-04-08