Projektas „Virtualus multimodalinis muziejus“

2018 metais pagal ES kultūros paveldo skaitmeninimo programą „Horizon 2020“ (CULT-COOP-8-2016) pradėtas finansuoti projektas „Virtualus multimodalinis muziejus“ (VIMM). VIMM – tai tarptautinis Europos ir kitų pasaulio valstybių, valstybinių bei privačių organizacijų, dirbančių muziejuose ar kituose kultūros paveldo skaitmeninimo srityse, projektas, kurio vienas pagrindinių prioritetų – aukštos kultūros paveldo politikos formavimas.

Projekto metu sukurta interaktyvi ir daugiafunkcinė komunikacijos VIMM platforma, kurioje galima rasti 7 skirtingų temų skiltis su jose pateikiama įvairia kultūros paveldo skaitmeninimo informacija. Taip pat, sukurtas videogidas, kuris paaiškina kaip šia platforma naudotis. Tai visiems suinteresuotiems asmenims ir organizacijoms skirta platformos dalis, kuri nuolat atnaujinama naujausiais tyrimais kultūros paveldo skaitmeninimo srityse.

Šio projekto metu išplėtotas aiškesnis ir rafinuotesnis požiūris į virtualų muziejų ir skaitmeninio kultūros paveldo sklaidą visuomenėje. Projekto partneriais buvo: Kipro technologijų universitetas, Graikijos tyrimų ir technologijų fondas, AB 7Reasons media (Austrija), Ženevos universitetas (Šveicarija), Prūsijos kultūros paveldo fondas (Vokietija), Pompeu Fabra universitetas (Ispanija), Kibla kultūros ir švietimo asociacija (Slovėnija).

Daugiau apie projektą: https://www.vi-mm.eu/

 

 

Atnaujinta: 2018-09-28