Restauruojami, skaitmeninami lietuvių kino klasikos filmai

2019 m. rugpjūčio 2 d. Lietuvos radijo ir televizijos portale www.lrt.lt paskelbtas straipsnis „Prisikėlimas ir grįžimas į didžiuosius ekranus: restauruojamas lietuviško kino paveldas“ (adresas internete https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1083726/prisikelimas-ir-grizimas-i-didziuosius-ekranus-restauruojamas-lietuvisko-kino-paveldas).

Šioje publikacijoje pateikiama informacija apie tai, kaip naujam gyvenimui Lietuvos centriniame valstybės archyve prikeliami  (restauruojami, skaitmeninami) lietuvių kino klasikos filmai. Du iš jų  – Vytauto Mikalausko „Žydrasis horizontas“ ir Gyčio Lukšo „Vasara baigiasi rudenį“ – jau keliauja po Lietuvos miestus. Pažymima, kad tokie darbai reikalauja didelių laiko sąnaudų ir investicijų – vieno filmo restauravimas ir vaizdo juostų suskaitmeninimas užtrunka iki 3–4 mėnesių ir kainuoja apie 10–25 tūkstančius eurų.

Publikacijoje pažymima, kad „Lietuvos kino centro iniciatyva atrinktų restauruoti kino juostų sąraše net 65. Per penkerius metus įsigyta jau beveik pusė pirminių kino juostų kopijų iš vieno didžiausių pasaulyje Maskvos archyvo.  Jau užbaigta restauruoti trylika juostų, dar dvi – Arūno Žebriūno „Riešutų duona“ ir „Paskutinė atostogų diena“, bus baigtos 2019 m. rugpjūčio mėnesį.

Išsamiau apie anksčiau sukurtų kino filmų restauravimą ir skaitmeninimą skaitykite www.lrt.lt interneto svetainėje paskelbtoje jau minėtoje publikacijoje. Publikacijoje.

LDM filialo LM ISC LIMIS informacija

Atnaujinta: 2019-09-05