Rugsėjo 15–16 d. vyks virtualios dirbtuvės, skirtos intelektinės nuosavybės teisėms ir vertės grandinėms kultūros paveldo sektoriuje

2020 m. rugsėjo 15–16 d. 15–18 val. Lietuvos laiku vyks dvi virtualios konsultacinės dirbtuvės „IPR Frameworks & Value Chains in the Cultural Heritage Sector“ (liet. „Intelektinės nuosavybės teisių gairės ir vertės grandinės kultūros paveldo sektoriuje“). Jų metu iš kultūros paveldo profesionalų, dirbančių ar dirbsiančių su skaitmeninėmis kolekcijomis, bus tiesiogiai renkamos žinios ir nuomonės apie skaitmeninį kultūros paveldą.

Šios dirbtuvės yra ES kultūros paveldo skaitmeninimo programos „Horizon 2020“ finansuojamo mokslinių tyrimų projekto „inDICEs“ dalis. Projektu siekiama išmatuoti skaitmeninės kultūros poveikį ir įgalinti politikos formuotojus bei sprendimų priėmėjus kultūros industrijoje suprasti socialinį ir ekonominį skaitmeninimo jų sektoriuose poveikį, atkreipti jų dėmesį į inovatyvaus kultūros paveldo pakartotinio naudojimo poreikį.

Europos muziejinių organizacijų tinklas NEMO yra vienas iš projekto „inDICEs“ partnerių. Šiais metais NEMO darbo grupė skaitmeninimui ir intelektinės nuosavybės teisėms (NEMO Working Group on Digitalisation and IPR) paskelbė raportą apie intelektinės nuosavybės teises Europos muziejuose. Raportas pristatė esamus iššūkius, su kuriais skaitmenindami savo kolekcijas susiduria Europos muziejai, o projektas „inDICEs“ siekia nustatyti ateities iššūkius.

Virtualių dirbtuvių tikslas – suprasti kultūros paveldo profesionalų poreikius ir nuogąstavimus, susijusius su intelektinės nuosavybės teisėmis ir vertės grandinėmis, ateities tyrimų kompetencijomis ir pokyčių vadyba. Dirbtuvių metu surinkta informacija bus panaudota vystant naują metodologiją, kuri suteiks galimybę vertinti skaitmeninių kolekcijų sėkmę ir poveikį.

Išsamiau apie dirbtuves: https://bit.ly/31AbyRr

Registracija į dirbtuves ir programa: https://bit.ly/3hBDYQX

Atnaujinta: 2020-09-01