Rugsėjo 22 d. įvyks pirmosios „OpenHeritage“ interaktyvios dirbtuvės „Adaptyvus paveldo pakartotinis naudojimas: politikos kontekstai Europoje“

2020 m. rugsėjo 22 d. 14.30 val. Lietuvos laiku vyks pirmasis „OpenHeritage“ dialogas „Adaptyvus paveldo pakartotinis naudojimas: politikos kontekstai Europoje“ (Adaptive heritage reuse: Policy contexts across Europe). Jo metu „OpenHeritage“ komanda pristatys esamų pakartotinio paveldo naudojimo politikos ir reglamentų Europoje apžvalgą, kuri bus atspirties taškas tolesnėms diskusijoms.

Norintys dalyvauti diskusijoje kviečiami registruotis. Tai galite padaryti čia.

Adaptyvus paveldo pakartotinis naudojimas tampa vis populiaresnis. Siekiant suprasti, kaip skirtingi kontekstai gali paremti arba stabdyti adaptyvų paveldo pakartotinį naudojimą, „OpenHeritage“ ištyrė ir parengė paveldo pakartotinio naudojimo valdymo sistemų penkiolikoje Europos šalių apžvalgą.

Taigi kokios yra gerosios praktikos ir paramos priemonės? Kokie barjerai ir trikdžiai buvo nustatyti? Kokios yra būtinos sąlygos, siekiant palengvinti adaptyvų paveldo pakartotinį naudojimą? Galiausiai, kokios yra su paveldo pakartotiniu naudojimu susijusios tendencijos europiniame lygmenyje ir kaip ateityje Europos Sąjunga galėtų paremti paveldo pakartotinio naudojimo politiką?

Šiuos ir kitus klausimus drauge su visais interaktyvių dirbtuvių dalyviais aptars „OpenHeritage“, kitų kultūros projektų ir Europos Komisijos atstovai. Detalesnė renginio programa bus paskelbta artimiausiu metu.

Pokalbis yra dalis „OpenHeritage dialogų“ serijos – trijų interaktyvių dirbtuvių, skirtų svarbiausiems adaptyvaus paveldo pakartotinio naudojimo aspektams, kartu aptariant projekto „OpenHeritage“ rezultatus su suinteresuotais asmenimis.

„OpenHeritage“ – Europos Sąjungos bendrosios mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizon 2020“ finansuojamas projektas, kurio pagrindinis tikslas yra sukurti tvarius paveldo vadybos modelius.

Daugiau informacijos rasite čia.

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą openheritage.eu informaciją

Atnaujinta: 2020-07-28