Rugsėjo 23–24 d. Rygoje vyks Baltijos šalių konferencija „Darnaus vystymosi tikslų lokalizavimas Baltijos šalių muziejuose ir bibliotekose“

Siekiant stiprinti muziejų ir bibliotekų vaidmenį įgyvendinant JT darnaus vystymosi tikslus (DVT), 2021 m. rugsėjo 23–24 dienomis Rygoje vyks Baltijos šalių konferencija „Darnaus vystymosi tikslų lokalizavimas Baltijos šalių muziejuose ir bibliotekose“. Konferencijos šūkis „Klausk savo bibliotekos! Klausk savo muziejaus!“ atspindi bibliotekų ir muziejų įsipareigojimą būti ekspertais ir atlikti visuomenės patarėjų vaidmenį darnaus vystymosi klausimais. Konferencijoje bus pristatyti vietinių ir tarptautinių ekspertų pranešimai, vyks praktiniai užsiėmimai, skirti pasisemti žinių, išbandyti naudingus įrankius ir užmegzti ryšius tarp Baltijos šalių kolegų. Konferencijos tikslinė auditorija: Estijos, Latvijos ir Lietuvos muziejų ir bibliotekų darbuotojai. Renginio kalba: anglų.

Konferencijos pirma diena bus skirta Baltijos valstybių konteksto supratimui. Baltijos Jūros Valstybių Taryba supažindins su darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimu Baltijos jūros regione, ypač akcentuojant Estijos, Latvijos ir Lietuvos sėkmingas patirtis ir iššūkius. Tarptautinė bibliotekų asociacijų ir institucijų federacija ir Europos muziejinių organizacijų tinklas pristatys kaip bibliotekoms ir muziejams Europoje ir Baltijos šalyse sekasi dirbti su DVT. Bus aptarti šešių muziejų ir bibliotekų iš trijų Baltijos šalių atvejų tyrimai, kurie parodys, su kuriais darnaus vystymosi principais muziejai ir bibliotekos jau dirba, kokie metodai yra naudojami šiame darbe bei kaip yra matuojami rezultatai.

Konferencijos antra diena suteiks galimybę susipažinti su praktinėmis priemonėmis ir struktūromis, kurios gali padėti muziejams ir bibliotekoms planuoti, stebėti, vertinti ir pranešti apie savo darbą darnaus vystymosi srityje. Bus pristatytos tiek specialiai muziejų, tiek bibliotekų aplinkai sukurtos priemonės, kurios būtų naudingos ir kitoms paveldo institucijoms. Konferenciją užbaigs diskusija, kurioje Baltijos šalių muziejų ir bibliotekų asociacijos kartu su viešojo sektoriaus atstovais aptars, kaip skatinti šių sektorių bendradarbiavimą įgyvendinant DVT.

Konferenciją tiesiogiai bus galima stebėti Latvijos Nacionalinės bibliotekos YouTube kanale, taip pat Latvijos Nacionalinės bibliotekos (lv. Latvijas Nacionālā bibliotēka), Latvijos muziejų draugijos (lv. Latvijas Muzeju biedrība) ir Latvijos Bibliotekininkų draugijos (lv. Latvijas Bibliotekāru biedrība) „Facebook“ puslapiuose ir bus nemokamai prieinama kiekvienam besidominčiam.

Konferenciją rengia Latvijos muziejų draugija, Latvijos Nacionalinė biblioteka ir Latvijos bibliotekininkų draugija bendradarbiaujant su Lietuvos muziejų ir bibliotekininkų asociacijomis. Projektas įgyvendintas su UNESCO bendrininkavimo programos finansine parama.

Daugiau apie konferenciją galima rasti renginio puslapyje: https://baltic-museums-libraries-sdg.lnb.lv/home/

Tekstą pagal viešai prieinamą www.muzeji.lv informaciją parengė Kauno regiono muziejų skaitmeninimo centro vyr. metodininkė Daina Zozaitė

Atnaujinta: 2021-08-03