Šiaulių „Aušros“ muziejus kviečia pasinerti į virtualią realybę

Šiaulių „Aušros“ muziejus pristatė inovatyvų virtualios 3D / VR galerijos įrankį, kuris suteikia galimybę pasivaikščioti po virtualias parodų sales ir per VR akinius apžiūrėti eksponatus. Taip pat sukurtas virtualios realybės žaidimas Žaliūkių vėjo malūno ekspozicijai.

Nuo šiol pasinerti į virtualią realybę galima apsilankius trijuose muziejaus padaliniuose – Chaimo Frenkelio viloje-muziejuje, Fotografijos muziejuje, Žaliūkių malūnininko sodyboje-muziejuje. Čia lankytojai galės pasinaudoti VR akiniais „OCULUS Quest 2“ ir virtualiai pasivaikščioti po virtualias galerijas. Jos prieinamos ir nuotoliniu būdu: reikia tik kompiuterio ar išmaniojo telefono.

Muziejaus pranešime rašoma: 

„Virtualios realybės galerijos ir Žaliūkių vėjo malūno edukacinis virtualios realybės modelis ir žaidimas sukurti, siekiant didinti muziejaus turinio prieinamumą įvairioms lankytojų grupėms, neįgaliesiems. Suteikiama prieiga nuotoliniu būdu kokybiškai susipažinti su muziejaus kuriamu turiniu taip pat mažina socialinę atskirtį. „Aušros“ muziejus vienas iš pirmųjų muziejų, siūlantis inovatyvų būdą tikroviškai apsilankyti galerijoje, neišeinant iš namų per interneto naršyklę ir VR akinius.”

Paroda  „Susitikimai. Šiauliečiai menininkai“ – https://www.ausrosmuziejus.lt/virtualios-galerijos/
Paroda „Gyvųjų paveikslų fotografija. Po šimtmečio“ – https://vrgalerija.ausrosmuziejus.lt/exposition/69
Žaliūkių vėjo malūno edukacinio modelio ir žaidimo pristatymas – https://i.fotomuziejus.lt/bSHMW

Iliustracija: Šiaulių „Aušros“ muziejaus fotografija

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą Šiaulių „Aušros“ muziejaus informaciją

Atnaujinta: 2022-02-17