Šimtmečio varpas kviečia viso pasaulio lietuvius ir draugus asmeniškai pasveikinti Lietuvą

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga Vilniaus Katedros aikštėje iškilo įspūdinga interaktyvi instaliacija „Šimtmečio varpas“. Iki kovo 11 d. Vilnius kviečia viso pasaulio lietuvius ir Lietuvos draugus asmeniškai pasveikinti Lietuvą su atkurtos valstybės šimtmečiu ir įsiamžinti „Šimtmečio varpe“.

Modernios Lietuvos simbolis – interaktyvus Šimtmečio varpas Katedros aikštėje – tai spalvingas dvi tonas sveriantis šiuolaikinių technologijų varpo formos LED ekranas, kuriame su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu susiję unikalūs kadrai, Nepriklausomybės akto signatarų portretai, šių dienų Lietuvos piliečių bei svečių veidų nuotraukos pasakoja Lietuvos valstybės istoriją, nukelia į svarbių šalies įvykių prisiminimus ir sujungia praeitį su ateitimi, kurią visi kuriame šiandien.

Vilnius kviečia vilniečius ir miesto svečius, viso pasaulio lietuvius pasinaudoti unikalia galimybe asmeniškai pasveikinti Lietuvą ir prisidėti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo akcijos AČIŪ bei įsiamžinti Šimtmečio varpe. Tereikia nuo 10.00 val. iki 20.00 val. darbo dienomis arba nuo 10.00 val. iki 21.00 val. savaitgaliais atvykti į Katedros aikštę, užeiti į šalia varpinės bokšto esančią specialiai įrengtą fotokabiną, nusifotografuoti ir palikti savo palinkėjimą arba padėką Lietuvai, pasidžiaugti ir pasakyti „Ačiū“ visiems, kurie savo darbais prisidėjo prie Lietuvos ir kiekvieno iš mūsų kelio į sėkmę, arba padėkoti brangiam asmeniui ir tokiu būdu tapti šimtmečio šventės herojais.

Tuos, kurie neturi galimybės atvykti į Vilniaus Katedros aikštę (tarp jų ir viso pasaulio lietuvius bei Lietuvos bičiulius), kviečiame prisijungti prie akcijos AČIŪ – siųsti elektroninius atvirukus ir jais dalytis su savo draugais, pažįstamais ir Jums svarbiais žmonėmis (žr. http://www.lietuva.lt/100/lt/pazink#discover_1). Jie taip pat iki kovo 11 d. taps šimtmečio veidų koliažo ir sveikinimų ant Šimtmečio varpo dalimi.

Projekto pabaigoje visa sukaupta ir Šimtmečio varpo instaliacijoje parodyta informacija bus įrašyta į šiuolaikinę laikmeną ir kaip šių dienų tautos veidų archyvas ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį šventusių Lietuvos piliečių ir svečių dovana išliks ateities kartoms. Projektą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Kviečiame įsiamžinti Šimtmečio varpe ir tapti Valstybės šimtmečio herojais!

 

Vilniaus kultūros centro inf.

 

Atnaujinta: 2018-03-14