Skaitmeninamas prieš 170 metų Klaipėdoje pradėtas leisti laikraštis „Memeler Dampfboot“

Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje (KLAVB) skaitmeninamas Klaipėdoje (anksčiau, 700 metų, miestas vadintas Memeliu / Mėmeliu) nuo 1849 metų ėjęs ir iki šiol Vokietijoje leidžiamas laikraštis „Memeler Dampfboot“. Jo leidybos teises turinti Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise e. V. (AdM) draugija teises šį leidinį skaitmeninti ir viešinti suteikė KLAVB. Suskaitmeninti „Memeler Dampfboot“ egzemplioriai viešinami adresu http://memel.klavb.lt/.

Šiemet pažymimas laikraščio „Memeler Dampfboot“ 170-ies metų jubiliejus. Ta proga KLAVB parengė kilnojamąją parodą „Memeler Dampfboot-170“.

Laikraštis buvo leidžiamas Klaipėdoje Siebert’ų leidykloje-spaustuvėje, dabar – Rastede/Wahnbek (Vokietija). Parodoje atskleidžiama ne tik laikraščio istorija, kuri neatskiriama nuo Klaipėdos miesto istorijos, bet ir pasakojama apie leidyklą ir jos pastatus, apžvelgiama iškiliausių laikraščio leidėjų – Siebert’ų dinastijos atstovų – istorija. Parodoje eksponuojami ir vertingi kultūros paveldo objektai iš AdM archyvo. Tai unikalios fotografijos, leidyklos architekto Herbert’o Reismann’o brėžiniai, dokumentai, leidiniai bei kiti eksponatai, kuriuos bibliotekai perdavė Siebert’ų palikuonė Karin Gogolka. Paroda KLAVB veiks iki spalio 30 d., o vėliau bus perkelta į Vokietiją.

KLAVB Skaitmeninimo centro informacija

Atnaujinta: 2019-10-10