Skaitmeninė Akropolio muziejaus kolekcija

Šių metų pradžioje Akropolio muziejus pristatė naują interneto svetainę Digital Acropolis Museum. Svetainėje galima rasti ne tik informaciją apie muziejaus nuolatines ir laikinas parodas, renginius, vykdomus projektus, bet ir skaitmeninę kolekciją. Tai yra pirmasis Graikijos muziejus, visus nuolatinėje ekspozicijoje esančius eksponatus pristatantis internete.

Muziejaus skaitmeninę kolekciją sudaro 2156 artefaktai, kuriuos lydi išsamūs aprašymai, interaktyvus žodynas, bibliografijos, nuotraukos ir vaizdo įrašai.

„Muziejų atliktas tyrimas parodė, kad įdomūs virtualūs turai tik sustiprina norą fiziškai apsilankyti muziejuje ir iš arti pamatyti fotografijose užfiksuotus eksponatus,“ – teigia Akropolio muziejaus archeologė Stamatia Eleftheratou.

Akropolio muziejus taip pat pristatė 6–12 metų vaikams skirtą interneto svetainę Acropolis Museum Kids. Čia galima rasti žaidimų, įtraukiančių vaizdo pasakojimų ir įvairių kūrybinių veiklų, skatinančių mąstyti, atrasti, žaisti ir eksperimentuoti.

Akropolio muziejus įsikūręs 2009 m. baigtame statyti moderniame pastate Akropolio papėdėje. Muziejuje eksponuojamos Atėnų demokratijos aukso amžiaus skulptūros.

Muziejaus interneto svetainė: https://theacropolismuseum.gr/en

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą Akropolio muziejaus informaciją

Atnaujinta: 2021-05-17