Tarptautinė konferencija „Kultūros ir mokslo paveldo skaitmeninis pristatymas ir išsaugojimas“

2019 m. rugsėjo 26–28 d. Burgase (Bulgarija) vyks devintoji tarptautinė konferencija „Kultūros ir mokslo paveldo skaitmeninis pristatymas ir išsaugojimas – DiPP2019“. Joje bus pristatomi naujausi mokslinių tyrimų projektai ir taikomosios programos, susijusios su pasaulinio ir nacionalino materialaus ir nematerialaus kultūros ir mokslo paveldo skaitmeninimu, dokumentavimu, archyvavimu, atstovavimu ir išsaugojimu.

Tarptautinės konferencijos tikslas – suteikti prieigą prie paviešinto skaitmeninio kultūros paveldo ir sukurti tvarią strategiją jo išsaugojimui. Daugiausia dėmesio bus skiriama suskaitmeninto kultūros paveldo pateikimui ir išsaugojimui susidūrus su netikėtomis, nenumatytomis, pavojingomis aplinkybėmis. Taip pat bus pristatytos naujausios technologijos ir prototipai, įskaitant skaitmenines saugyklas, skaitmeninius archyvus, virtualius muziejus ir skaitmenines bibliotekas, apžvelgti pasiekimai skaitmeninimo srityje. Pranešimus skaitys daugelio viešųjų ir specializuotų bibliotekų, muziejų, galerijų, archyvų, centrų, nacionalinių ir užsienio mokslinių tyrimų institucijų ir universitetų atstovai, kurie pasidalins patirtimi, idėjomis, žiniomis ir geriausia šios srities praktika.

Šios konferencijos metu vyks seminarai dėl atviros prieigos prie mokslinių publikacijų ir duomenų. Juose bus nagrinėjama:

Atviros prieigos rodikliai;

Geriausi partnerių praktikos pavyzdžiai;

Mokslinių tyrimų problemos;

Atviros prieigos saugyklų tinklo sukūrimo galimybės;

Nacionalinių teisės aktų derinimo problemos;

Galimybės kurti mokymo kursus skaitmeninių saugyklų kūrėjams ir vadovams.

 

Daugiau informacijos >

 

Atnaujinta: 2019-05-13