Tarptautinė konferencija mokslininkams apie skaitmeninius humanitarinius mokslus Budapešte

Š.m. gegužės 28–31 d. Budapešte vyks Eötvös Loránd Universiteto Skaitmeninių humanitarinių mokslų centro kartu su DARIAH, CLARIN ir Michael Culture asociacija organizuojama tarptautinė konferencija apie skaitmeninius humanitarinius mokslus (Digital Humanities).

 

Socialinių ir humanitarinių mokslų tyrinėtojai savo srityse patiria pokyčius – jų kasdienė mokslinė veikla tampa vis labiau skaitmenizuota. Skaitmeniniai humanitariniai mokslai iškyla kaip nauja ir greitai institucializuojama tarpdalykinė disciplina, vaidinanti svarbų vaidmenį skatinanti naują bendros erdvės kūrimą. Tai yra nauja skaitmeninė terpė, jungianti įvairias humanitarines disciplinas. Šioje terpėje mokslininkų veikla pasireiškia per kultūros paveldo skaitmenininio turinio agregavimo, tarptautinių duomenų standartų naudojimą, žymėjimo kalbų (mark-up languages), susietųjų atvirųjų duomenų technologijų naudojimą ir pan.

Daugiau informacijos apie konferenciją ir kvietimą mokslininkus teikti pranešimų tezes skelbiama interneto svetainėje http://elte-dh.hu/conf/.

 

Parengta pagal Eötvös Loránd Universiteto Skaitmeninių humanitarinių mokslų centro svetainėje skelbiamą informaciją

 

Atnaujinta: 2018-04-04