Tarptautinė skaitmeninio išsaugojimo diena

2017 m. lapkričio 30 d.  Skaitmeninio išsaugojimo koalicija (angl. Digital Preservation Coalition (DPC)) kviečia visus, besidominčius skaitmeninio palikimo išsaugojimu, prisidėti prie Tarptautinės skaitmeninio išsaugojimo dienos (angl. International Digital Preservation Day (IDPD)), kuri šiemet bus minima pirmą kartą.

Minėti Tarptautinę skaitmeninio išsaugojimo dieną planuojama kiekvienų metų lapkričio mėnesio paskutinįjį ketvirtadienį. Šia diena siekiama padidinti skaitmeninio išsaugojimo matomumą ir tokiu būdu padaryti jį aktualesnį, apimantį įvairias visuomenės veiklos sritis: verslą, politikos formavimą, asmeninę gerąją praktiką. Skaitmeninio išsaugojimo galimybių akcentavimas grindžiamas tuo, kad skaitmeninės technologijos yra taip įsišaknijusios į mūsų gyvenimą, kad tampa mūsų amžiaus išskirtiniu bruožu. Skaitmeniniai ištekliai tampa viena iš pagrindinių industrijos, verslo ir politikos žaliavų. Jie yra fundamentali tyrimų, teisėtvarkos ir medicinos dalis. Nuo patikimos prieigos prie skaitmeninių išteklių priklauso kūrybinės industrijos, kultūros paveldo sektorius ir žiniasklaida. Kartu, naudodamiesi skaitmeninėmis technologijomis, šeimos ir draugai praplečia bei išlaiko tarpusavio ryšius.

Organizatoriai nori, jog ši diena supažindintų su asmenų, susijusių arba mąstančių apie skaitmeninį išsaugojimą, kasdienine veikla. Siekiant pateikti kuo pilnesnį vaizdą, organizatoriai parodys platų jų patirčių, veiklų, projektų, kolekcijų ir iššūkių spektrą. Skaitmeninių duomenų kūrėjai, kuratoriai ir naudotojai iš viso pasaulio yra kviečiami įsitraukti ir pasidalinti savo istorijomis, kaip jie paminėjo Tarptautinę skaitmeninio išsaugojimo dieną.

Dalyvavimo būdai:

  • Tinklaraštis. Pasidalinkite savo skaitmeninio išsaugojimo istorija. DPC nariai į DPC tinklaraštį gali rašyti tiesiogiai. Turintieji asmeninius tinklaraščius gali savo parašytų pranešimų nuorodas nusiųsti organizatoriams – šie paskelbs jas IDPD17 puslapyje. Jei norite, kad jūsų pranešimas būtų paskelbtas DPC tinklaraštyje, iki lapkričio 10 d. nusiųskite jį el. pašto adresu middleton@dpconline.org.
  • Nuotraukos. Nuotraukomis, kurios apibendrina jūsų veiklą per Tarptautinę skaitmeninio išsaugojimo dieną, pasidalinkite naudodami #IDPD17 grotažymę arba nusiųskite el. paštu middleton@dpconline.org ir organizatoriai paskelbs jas savo „Instagram“ paskyroje.
  • Vaizdo įrašai. Vaizdo įrašais, susijusiais su skaitmeniniu išsaugojimu (pavyzdžiui, įkvepiančiomis konferencijomis ar seminarais, darbo eigą perteikiančiais vaizdais, „PowerPoint“ prezentacijomis) pasidalinkite naudodami #IDPD17 grotažymę.
  • Renginiai. Įvairūs renginiai vyks lapkričio 30 dieną. Pasidalinkite savo renginiu naudodami #IDPD17 grotažymę ir IDPD17 logotipą. Jei norite, kad jūsų renginys būtų paskelbtas DPC svetainėje, iki lapkričio 10 d. detalesnę informaciją apie jį nusiųskite el. pašto adresu middleton@dpconline.org.
  • Logotipai.
  • Socialiniai tinklai. Savo įspūdžiais iš Tarptautinės skaitmeninio išsaugojimo dienos dalinkitės socialiniuose tinkluose. Nepamirškite panaudoti #IDPD17 grotažymės.

 

Tekstą pagal informaciją, skelbiamą adresu
http://dpconline.org/events/international-digital-preservation-day parengė Ieva Petkevičiūtė

Atnaujinta: 2017-11-07