Tarptautinis projektas „ARCHES” siūlo sprendimus, kaip kultūros paveldą padaryti labiau prieinamą

2019 m. lapkričio 7 d. buvo pristatyti tarptautinio projekto „ARCHES“, „Accessible Resources for Cultural Heritage EcoSystems“ (liet. „Prieinami  kultūros paveldo ekosistemų ištekliai“) rezultatai.

Trejetą metų trukusio, Europos Sąjungos finansiškai remto projekto tikslas buvo rasti geriausius technologinius sprendimus, sudarančius galimybę kultūros paveldą padaryti labiau prieinamą specialiųjų poreikių turintiems žmonėms.

Projekte dalyvavo 12 institucijų iš 4 šalių: Jungtinės Karalystės, Serbijos, Austrijos ir Ispanijos.

Tarp tyrėjų buvo daugiau nei 200 žmonių su negalia, taip pat ir specialistų iš įvairių technologijų įmonių, universitetų ir muziejų. Šios mišrios grupės kūrė ir testavo technologinius sprendimus, praturtinančius regos, klausos, mokymosi ar atminties sutrikimų turinčių žmonių kultūrines patirtis.

Kitas nemažiau svarbus projekto tikslas buvo savo rezultatais pasidalinti su visais pasaulio muziejais. Projekto svetainėje galima rasti gairių muziejams, mokslinių straipsnių, programėlių ir naujausių žmonėms su negalia pritaikytų technologijų. Siūloma išbandyti žaidimus su muziejinėmis vertybėmis, testinę muziejų programėlės versiją bei interaktyvų multimedijos gidą.

Oficiali projekto svetainė: https://www.arches-project.eu/

 

Atnaujinta: 2020-07-28