Tokijaus muziejus kviečia kurti skaitmenines žydinčias gėles

MORI skaitmeninio meno muziejus „teamLab Borderless“ Tokijuje, garsėjantis įspūdingomis skaitmeninėmis meno instaliacijomis, kviečia dalyvauti interaktyviame projekte „Flowers Bombing home“ (lt. Gėlės bombarduoja namus) ir patiems kurti skaitmeninį meną. Projektu siekiama priminti, kad mūsų buvimas yra persipynęs su pasauliu ir pasidžiaugti tuo, kaip viskas pasaulyje yra tarpusavyje susiję.

Dalyvauti projekte paprasta. Muziejaus internetiniame puslapyje yra pateikti penkių gėlių šablonai, kuriuos galima atsisiųsti į išmanųjį telefoną, planšetę ar kompiuterį. Atsisiuntus gėlės šabloną, ją reikia nuspalvinti savo pasirinktu būdu – galima skaitmeniniu būdu, galima atsispaudinus spalvinti ranka. Tada nuspalvintą gėlę įkelkite į puslapį ir atsivertę „teamLab“ paskyrą „YouTube“ kanale, tiesiogiai stebėkite, kaip jūsų gėlė skleidžiasi ir maišosi su kitų žmonių nupieštomis gėlėmis. Projekto kūrėjai siūlo žiūrėti „YouTube“ transliaciją per televizorių, taip siekiant suteikti geresnę patirtį. Pradėtas pernai vasarą, projektas tęsis iki pandemijos pabaigos, o po to „žydinčios gėlės“ taps meno kūriniu primenančiu ir įamžinančiu šį laikotarpį.

Daugiau informacijos apie projektą ir dalyvavimo instrukciją rasite čia.

Projekto pristatymą muziejaus „YouTube“ paskyroje galite pamatyti čia.

Tekstą pagal viešai prieinamą www.teamlab.art informaciją parengė Kauno regiono muziejų skaitmeninimo centro vyr. metodininkė Daina Zozaitė

Atnaujinta: 2021-03-10