Unikalus dokumentas iš Nacionalinės bibliotekos – pagrindinis YIVO projekto Niujorke akcentas

2017 m. gegužę Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje buvo atrasta maždaug 170 000 puslapių žydų dokumentų, kurie buvo laikomi sunaikintais Holokausto metu. Tarp šių dokumentų buvo ir penktokės Bebos Epštein autobiografija, užrašyta prie prasidedant II pasauliniam karui.

Rankraštinė paauglės autobiografija tapo pagrindu pirmajai YIVO (Žydų mokslinio instituto) Bruce‘o ir Francescos Cernia Slovinų virtualaus muziejaus parodai „Beba Epstein: nepaprastas paprastos mergaitės gyvenimas“.

Nacionalinės bibliotekos pranešime rašoma:

„Bendrajai auditorijai skirta paroda pasakoja apie Rytų Europos žydų gyvenimą XX ir XXI a. remiantis tikroviška paauglės mergaitės istorija. Jos paprastas ir kartu nepaprastas gyvenimas siejosi su daugeliu svarbių to meto pasaulinės reikšmės įvykių. Ši universalias rasizmo ir diskriminacijos temas gvildenanti paroda teikia puikią galimybę susipažinti su Rytų Europos žydų gyvenimu prieš Holokaustą, Holokausto metu ir jo padariniais po Antrojo pasaulinio karo.“

Parodą „Beba Epstein: nepaprastas paprastos mergaitės gyvenimas“ galite apžiūrėti čia.

Daugiau informacijos apie Nacionalinės bibliotekos Judaikos kolekciją, konkrečiai – apie tarpukariu rašytus žydų jaunimo dienoraščius ir autobiografijas, rasite čia.

Atnaujinta: 2020-08-17