Vaikų sukurtas robotas tarptautinėje turizmo parodoje „ITB“ kvietė turistus į Vilnių

Berlyne vykstančioje tarptautinėje turizmo parodoje „ITB“ šių metų kovo 7–11 d. lankytojus su Vilniumi supažindino vaikų sukonstruotas robotas.

Iš LEGO detalių sukurtas pagalbininkas, pasipuošęs „Go Vilnius“ atributika, kalbino turistus vokiškai ir vaišino juos saldainiais. Naujasis „darbuotojas“ vienoje didžiausių pasaulyje turizmo parodų padėjo atlikti apklausas, pasakojo apie Vilnių. Lankytojai domėjosi ir stebėjosi netradiciniu pašnekovu bei džiaugėsi iš jo sulaukę vaišių.

Šį netradicinį „darbuotoją“ specialiai Berlyno parodai parengė talentingi Vilniaus „Robotikos akademijos“ moksleiviai. Vienas iš akademijos vadovų Kristijonas Vasiliauskas didžiuojasi, kad Vilniuje, palyginti su kitomis Europos sostinėmis, yra didžiausias robotus konstruojančio jaunimo skaičius. Jo nuomone, po 5–10 metų šalyje galima tikėtis technologinių startuolių kūrimo bumo. Šioje srityje ypač pravers dabar vaikų įgyti konstravimo įgūdžiai. K. Vasiliauskas džiaugėsi parodoje vaikams sudaryta galimybe prisidėti prie Vilniaus vardo garsinimo.

Kalbantį robotą į Berlyne vykstantį renginį atvežė sostinės turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“.

 

Parengta pagal informaciją, paskelbtą „Lietuvos rytas“ publikacijoje „Vilniaus vaikų sukonstruotas robotas pristato sostinę užsieniečiams“ .

 

 

Atnaujinta: 2018-03-12