Vilniuje vyko tarptautinis seminaras „Garso ir video kolekcijų valdymas“

2017 metų rugsėjo 4-5 dienomis Lietuvos centriniame valstybės archyve vyko seminaras „Garso ir video kolekcijų valdymas“. Tai renginys, padėsiantis skirtingų atminties institucijų (bibliotekų, muziejų, archyvų) darbuotojams įgyti patirties kaupiant, tvarkant bei skleidžiant visuomenei audovizualinius dokumentus.

Kaip teigiama Lietuvos vyriausiojo archyvaro internetinio puslapio naujienose: „Seminaro metu bus organizuojami teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, susiję su garso ir video kolekcijų valdymu. Seminaro dalyviai bus supažindinti su įvairiais analoginiais garso ir videodokumentų formatais, jų katalogavimo, tvarkymo ir saugojimo ypatumais, kylančiomis kolekcijų išsaugojimo grėsmėmis. Seminaro metu bus skiriamas dėmesys įvairiems garso ir video kolekcijų vertės bei specifikos klausimams. Taip pat bus nagrinėjamos temos, susijusios su garso bei video kolekcijų skaitmeninimu ir skaitmeniniu saugojimu. Dar viena svarbi tema – prieigos prie garso ir video kolekcijų užtikrinimas bei su tuo susiję autorių turtinių teisių klausimai.“

Seminarą vedė Niujorko universiteto kino studijų profesorius, filmų archyvavimo ir saugojimo magistro studijų programos vadovas Howard Besser.

Seminaras vyko anglų kalba.

Dalyvio mokestis – 30 eur.
BAAC ir Archyvarų asociacijos nariams – 15 eur.
Į mokestį įskaičiuoti pietūs.

Informacija apie registraciją, seminaro programa >

Seminarą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Nuotrauka iš www.archyvai.lt

Parengė Ignė Grikevičiūtė pagal www.archyvai.lt skelbiamą informaciją

Atnaujinta: 2017-09-26