Virtuali paroda Europeanoje „Paliekant Europą – naujasis gyvenimas Amerikoje“

Viena naujausių Europos kultūros paveldo svetainėje Europeana.eu skelbiamų virtualių parodų „Paliekant Europą – naujasis gyvenimas Amerikoje“ yra skirta migracijos temai. Joje atskleidžiamas XX a. pr. migracijos mastas, pasiryžusiųjų plaukti per vandenyną lūkesčiai ir juos sutikusi realybė naujojoje Tėvynėje.

Itin iškalbinga šią virtualią parodą pristatanti nuotrauka. Joje užfiksuotas žmonių perpildytas laivo denis. Tai istorinė akimirka iš laivo, plaukiančio į Elliso salą 1912 metais. Ši Niujorko Aukštupio įlankoje esanti sala buvo tapusi vartais į Jungtines Valstijas milijonams emigrantų – joje nuo 1892 iki 1954 m. veikė judriausias šalies imigrantų patikros postas. Vienas iš Europeanos migracijos paveldo projektą kuruojančių asociacijos Photoconsortium vadovų Manuele Buono apie šią istorinę fotografiją sako: „Ši nuotrauka priverčia mane suvokti tai, ką mes pamiršome – arba nepakankamai buvome įsisamoninę – migracijos istoriją. Nes jau nuo priešistorinių laikų vyrai ir moterys iš įvairiausių pasaulio kampelių bandė išsaugoti ir pagerinti savo gyvenimą su ryšuliu ant pečių palikdami savo namus ir gimtinę.“

Visus 2018-uosius metus, kurie paskelbti Europos kultūros paveldo metais, Europeana kviečia visus, turinčius migracijos patirčių, jomis praturtinti migracijos kolekciją internete.  Tai galima padaryti prisijungus prie internetinio leidinio adresu https://contribute.europeana.eu/migration ir papasakojant savo istoriją bei prisegant ją iliustruojančią informaciją – suskaitmenintų dokumentų (istorinių nuotraukų, laiškų) ar migracijos istoriją liudijančių daiktų skaitmenines kopijas.

Su naująja paroda „Paliekant Europą – naujasis gyvenimas Amerikoje“ susipažinsite Europeana portale adresu https://www.europeana.eu/portal/en/exhibitions/leaving-europe#ve-anchor-intro_5665-js.

 

Nuotraukos fragmente – laivo denis su emigrantais, plaukiančiais į Elliso salą (JAV), 1913 m., Agence Rol, Nacionalinė Prancūzijos biblioteka.

 

 

Parengta pagal Europeana ir Photoconsortium svetainėse skelbiamą informaciją

 

 

Atnaujinta: 2018-04-09