Virtualių parodų ciklas „Būtasis miestas“: pamatykite Marijampolę kitaip

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus pristatė virtualių parodų ciklą „Būtasis miestas“, skirtą Marijampolės miesto gyvenimui prie 30–40 metų.

Ši paroda vieniems primins visai netolimą miesto praeitį, o kitus supažindins su niekada neregėtu miesto veidu. 

Pirmoje ciklo dalyje pristatomos fotografo Romo Linionio užfiksuotos miesto gatvės, aikštės ir parkai, juose vykęs kasdienis gyvenimas ir reikšmingi kultūriniai įvykiai.

Parodos anotacijoje rašoma:

„Būta, gyventa. Galima išbraukti iš savo atminties, galima džiaugtis, pasijuokti ar koneveikti – bet taip buvo. Tai buvo mūsų gyvenimas! Gal galėjai ir negyventi, bet tada nebūtų ką parodyti ir papasakoti… – taip apie praėjusį laikmetį kalba fotografas Romas Linionis, visą gyvenimą aktyviai fiksavęs miesto kaitą.“

Antroje ciklo dalyje pamatysite 70 fotografijų iš XX a. 6–8 dešimtmečių, kuriose įamžintos jau gerokai pasikeitusios ir sunkiai atpažįstamos Marijampolės miesto vietos: gatvės, kiemai, aikštės ir parkai. Fotografijų autoriai – R. Linionis, R. Rūsteika, P. Zaronskis, V. Gulmanas, A. Senkaitis, V. Skarickas, J. Šidlauskas, V. Žukauskas.

Trečioje ciklo parodoje – jau ne tik gatvės, aikštės, kiemeliai, bet ir Marijampolės žmonės. Čia pamatysite, kokios veiklos vyko XX a. 8–9 dešimtmečio mieste: kaip žmonės dirbo, bendravo, sportavo, ilsėjosi ir šventė tokioje netolimoje, bet tokioje skirtingoje praeityje.

Virtualių parodų ciklą galite apžiūrėti Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus svetainėje, paspaudę šias nuorodas:

I dalis

II dalis

III dalis

Parodą galite rasti ir muziejaus Facebook paskyroje.

Iliustracija: Romas Linionis. Parašiutininkų nusileidimas. 1980. Tarpučiai. Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus informaciją

Atnaujinta: 2020-07-15