www.besienu.com – piliečių akupunktūra miestui

Naujas tinklalapis www.besienu.com siūlo kauniečiams kurti kolektyvinę miesto viziją. Viziją, kurioje išryškėtų miestiečių valia, – ne tik verslo ir politikos interesai.

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus svetainėje www.besienu.com kviečia kauniečius kurti unikalų dokumentą – „Miestiečių manifestą“. Įvardinkite, kas svarbiausia, kad savo mieste gyventume visavertiškai, tiesiog užbaigdami sakinį: „Man ir mano miestui rūpi, kad …“.

Kita prisidėti kviečianti tinklalapio dalis – „Miesto akupunktūra“. Tai – interaktyvus žemėlapis, kuriame miestiečiai žymi jiems svarbius miesto taškus ir palieka savo įrašus ar nuotraukas. Kodėl viena ar kita miesto vieta, objektas jums svarbūs, kodėl reikia tai išsaugoti ar galbūt turite viziją, kaip vieta gali keistis? „Miesto akupunktūroje“ labai laukiami taiklūs kritikos dūriai į šiuo metu transformacijas patiriančias Kauno viešąsias erdves, naujai planuojamus ar jau kylančius miesto objektus.

Savo įrašus galima palikti trijose kategorijose. Kategorijoje „Aš ir pastatai“ kviečiame parašyti apie jums svarbius privačios ar viešosios paskirties architektūros objektus, o „Aš ir miesto erdvės“ – apie kiemus, gatves, aikštes, parkus, krantines ir kitas viešąsias miesto erdves po atviru dangumi bei jų detales: paminklus, laiptus, fontanus, grindinį ir panašiai. Jautri „akupunktūros“ zona „Aš ir medžiai“ kviečia žymėti savo mėgstamiausius Kauno medžius, pasidalyti su jais susijusiomis istorijomis ar nuotraukomis.

Miestiečių įrašai tinklapyje www.besienu.com taps svarbiu dokumentu, fiksuojančiu visų mūsų lūkesčius ir vizijas.

Jungtis prie „Miestiečių manifesto“ ir dalyvauti „Miesto akupunktūroje“ galima ne tik virtualiai. Trečiadieniais Paveikslų galerijos (K. Donelaičio g. 16) trečiame aukšte, „Mažųjų istorijų“ erdvėje, veiks arbatos svetainė, kuri lauks kiekvieno, norinčio savo pastebėjimu, kritikos dūriu ar manifesto sakiniu prisidėti prie kolektyvinės miesto vizijos kūrimo.

Tinklalapio informacinis taškas jau veikia Šančių bibliotekoje, numatoma ir kitose miesto bibliotekose.

Projekto kuratorė – Auksė Petrulienė, projekto vizualinis stilius – Julija Tolvaišytė-Leonavičienė, interneto svetainės grafinis dizainas – Eglė Vitkutė, interneto svetainės garsas – Gailės Griciūtės kūrinys „Truputis viso to / Some Of All Of That“, Projekto tinklalapis – „Upndev“.

Tinklalapis www.besienu.com – Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus projekto „Mieste. Gatvėj. Galerija be sienų“ dalis.

Papildomą informaciją teikia: Auksė Petrulienė, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus parodų ir projektų kuratorė, tel. 8 612 44 272.

Kviečiame visus prisijungti.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus inf.

 

Atnaujinta: 2018-10-03