5 įspūdingiausi Londono muziejai jūsų namuose

„Google Arts & Culture“ platforma suteikia galimybę pamatyti daugiau nei 500 pasaulio muziejų ir galerijų kolekcijas, ir net virtualiai pasivaikščioti po jų sales. Siūlome pasižvalgyti po 5 įspūdingiausius Londono muziejus ir susipažinti su juose saugomais kultūros paveldo lobiais.

1. Gamtos istorijos muziejus

Lankomiausias gamtos istorijos muziejus Europoje yra įsikūręs viename ikoniškiausių Londono pastatų. Muziejaus kolekcijai pradžią davė XVIII a. keliautojas seras Hansas Slone’as. Vien jo surinktų eksponatų yra apie 80 tūkstančių, o nuo muziejaus įkūrimo 1881 m. kolekciją papildė apie 80 mln. botanikos, entomologijos, mineralogijos, paleontologijos bei zoologijos objektų. Gamtos istorijos muziejus garsėja didžiausių ir rečiausių gyvūnų kolekcijomis. Čia galite pamatyti įspūdingą dinozaurų galeriją, ant lubų kabantį 25 m. ilgio mėlynąjį banginį Hope (liet. Viltis) ir beveik 9 metrų ilgio gigantiškąjį kalmarą, vardu Arčis. Gamtos istorijos muziejus supažindina su gyvybės Žemėje raida ir įvairove. Čia taip pat veikia mokslinių tyrimų centras.

Pasižvalgyti po muziejaus sales galite čia, o virtualias parodas rasite čia.

2. Britų muziejus

Įkurtas 1753 m., Britų muziejus yra seniausias nacionalinis muziejus pasaulyje ir lankomiausias muziejus Didžiojoje Britanijoje. Čia saugoma britų nacionalinė archeologijos, etnografijos ir dailės kolekcija, kurioje yra daugiau nei 8 mln. objektų iš Afrikos, Azijos, Europos, Amerikos bei Okeanijos. Muziejus garsėja savo Egipto galerija, kurioje tarp šimtų artefaktų eksponuojamos ir kačių mumijos bei žymusis Rozetos akmuo, padėjęs iššifruoti egiptiečių hieroglifus. Tarp „Google Arts & Culture“ platformoje siūlomų Britų muziejaus parodų rasite Egipto, Majų, Persų, Keltų civilizacijoms skirtas parodas ir daug kitų.

Muziejaus sales, parką ir virtualias parodas pamatyti galite čia. Taip pat rekomenduojame interaktyvią muziejaus patirtį, kurią rasite čia.

3. Nacionalinė galerija 

Garsiausioje Londono paveikslų galerijoje susipažinsite su Vakarų Europos tapybos tradicijomis nuo vėlyvųjų viduramžių iki vėlyvojo renesanso ir prancūzų impresionizmo. Galerijos kolekciją sudaro daugiau nei 2300 paveikslų. Čia galite pamatyti van Eycko, Botticellio, Dürerio, Michelangelo, Raphaelio, Titiano, Caravaggio, Rubenso, Velázquezo, Rembrandto, Goyos, Turnerio, Degas, Cézanne’o, Monet, Van Gogho ir kitų didžiųjų tapybos meistrų kūrinius. Lankytojus traukia ir įspūdingos, pačioje Londono širdyje įsikūrusios galerijos erdvės.

Galerijos virtualias parodas ir sales rasite čia.

4. Viktorijos ir Alberto muziejus

Muziejaus dizaino ir dekoratyvinio meno kolekcija, apimanti daugiau nei 2, 27 mln. eksponatų ir 5000 metų laikotarpį, yra didžiausia pasaulyje. Tai vienas įdomiausių muziejų tiems, kas domisi architektūra, baldų dizainu, mada, tekstile, fotografija, skulptūra, tapyba, juvelyrika, keramika, Azijos menu ir dizainu, knygos menu, teatru ir performansais. Kitaip tariant, Viktorijos ir Alberto muziejus turi kuo patraukti kiekvieną lankytoją. „Google Arts & Culture“ platformoje galite apžiūrėti daugiau nei 5000 muziejaus eksponatų ir 11 virtualių parodų, tarp kurių ir parodos, skirtos ispanų mados dizaineriui, „Balenciaga“ mados namų įkūrėjui Cristóbaliui Balenciagai, viduramžių Anglijos siuvinėjimo šedevrams, Indijos tekstilei ir kt.

Visa tai rasite čia.

5. Tate Modern

Britanijos nacionalinis modernaus ir taikomojo meno muziejus „Tate Modern” yra įsikūręs buvusioje Londono elektros jėgainėje pietiniame Temzės krante. Muziejaus kolekciją sudaro pagal svarbą šalies meno istorijai ir raidai atrinkti britų meno kūriniai, datuojami nuo 1500 m. iki šių dienų, bei tarptautinio modernaus ir šiuolaikinio meno kūriniai. Muziejuje galite pamatyti tokių žymių menininkų kaip Andy Warholo, Pablo Picasso, Salvadoro Dalí, Marko Rothko, Georgio de Chirico ir kt. kūrinius.

Muziejaus suskaitmenintą kolekcijos dalį (77,645 eksponatus) rasite čia, o apžiūrėti muziejaus sales galite čiaTate Modern” taip pat siūlo ir turtingą interviu bei tinklalaidžių archyvą.

 

Atnaujinta: 2020-03-25