Agora – virtuali platforma kultūros ir paveldo sklaidai

Tarptautinė kultūros paveldo federacija Europa Nostra sukūrė virtualią platformą Agora, skirtą suskaitmeninto kultūros paveldo iniciatyvų sklaidai. Agora sumanyta reaguojant į neigiamą pandemijos poveikį kultūros sričiai ir tikimasi, kad ši platforma paskatins tarptautinį organizacijų, kultūros sektoriaus darbuotojų ir piliečių bendradarbiavimą, dalijimąsi gerosiomis patirtimis puoselėjant pasaulio kultūros paveldą.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos pranešime rašoma:

Daugelis muziejų ir kultūros organizacijų, prisitaikę prie dabartinių pandemijos paveiktų realijų ir iškeltų iššūkių, siekia sudominti tikslinę auditoriją kūrybingais ir novatoriškais sprendimais – nemokamu internetiniu turiniu, socialinės žiniasklaidos iššūkiais, virtualiais koncertais ar nuotoliniais mokymais. Startavęs įrankis yra skirtas būtent šių modernių ir patrauklių sprendimų sklaidai ir populiarinimui. Prisijungę prie platformos galėsite virtualiai sudalyvauti ekskursijose, parodose, koncertuose, nuotoliniuose mokymuose, seminaruose, stebėti transliacijas, priimti socialinės žiniasklaidos iššūkius ir netgi įsigilinti į aktualiausias Europos Sąjungos naujienas.

Europa Nostra kviečia pasidalinti ir savo virtualia iniciatyva el. paštu agora@europanostra.org.

Agora galite sekti socialiniuose tinkluose Twitter, Facebook ir Instagram #EuropaNostraAgora

Daugiau informacijos Agora svetainėje.

Valstybinė kultūros paveldo komisija kol kas yra vienintelė įstaiga Lietuvoje, prisijungusi prie kultūros paveldo šaukliu laikomos, paveldo apsaugos politiką Europos mastu siekiančios formuoti ir įgyvendinti Europa Nostra organizacijos. Paveldo komisija dalyvauja Europa Nostra veikloje nuo 2017 m.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos informacija

Atnaujinta: 2020-04-15