Artėja svarbiausi Europos kultūros paveldo apdovanojimai

Š. m. gegužės 7 d. bus paskelbti Europos Sąjungos ir Europa Nostra (European Heritage Awards / Europa Nostra Awards) 2020 paveldo apdovanojimų laimėtojai.

Organizacijos ir atskiri asmenys iš 30 žemyno šalių bus pagerbti aukščiausiais šios srities apdovanojimais Europoje. Apdovanojimus remia Europos Sąjunga ir Creative Europe programa.

Paveldo apdovanojimų žiuri susitikimai, kurių metu buvo renkami laimėtojai, vyko praėjusį sausį ir vasarį Tbilisyje (Gruzija), Hagoje (Nyderlandai), Briuselyje ir Levene (Belgija).

Rėmėjai iš viso pasaulio bus kviečiami balsuoti už savo mėgstamiausią laimėtoją Europa Nostra internetinėje svetainėje. Balsavimas už vieną geidžiamiausių – Publikos pasirinkimo apdovanojimą (Public Choice Award) – vyks nuo gegužės 7 iki rugsėjo 1 d. Organizatoriai kviečia visus dalyvauti balsavime ir tikisi surinkti kuo daugiau balsų. Praėjusių metų Publikos pasirinkimo apdovanojimas atiteko įtvirtintam Mutso kaimui Gruzijoje. Jį pamatyti galite čia.

Dėl globalinės pandemijos Europa Nostra atidėjo Europos kultūros paveldo viršūnių susitikimą, kuris turėjo įvykti š. m. gegužės 22–23 d. Briuselyje. Tai reiškia, kad Europos paveldo apdovanojimų ceremonija taip pat bus atidėta. Planuojama, kad šie pagrindiniai renginiai įvyks Europos šalims atidarius sienas, kai visiems vėl bus saugu dalyvauti masinėse sueigose.

Tuo tarpu Europa Nostra ir Creative Europe kviečia nepraleisti paveldo naujienų ir sekti juos internete (Europa Nostra: Twitter, Facebook, Instagram; Creative Europe: Twitter, Facebook, Instagram).

Visus Europos paveldo apdovanojimų laimėtojus nuo 2002 m. galite pamatyti čia. Apdovanojimų laureatais yra tapę ir du Lietuvos paveldo objektai – Liubavo dvaro malūnas-muziejus (2011 m., projekto autorius skulptorius G.Karosas) ir Vytauto Didžiojo universiteto rektoratu paverstas Lietuvos ministrų kabinetas Kaune (2004 m. arch. A.Prikockienė, G.Prikockis, A.Dumčius, K.Mikšys).

Gegužės 7spalio 15 d. bus kviečiama teikti paraiškas kitų metų Europos Sąjungos ir Europa Nostra paveldo apdovanojimams.

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą Europa Nostra informaciją

Atnaujinta: 2020-07-29