Atminties institucijos kviečiamos prisidėti prie projekto „Europeana Sport“

Šių metų vasarą laukėme didžiųjų sporto įvykių – Olimpinių žaidynių Tokijuje, Europos futbolo čempionato įvairiuose miestuose, Wimbldono čempionato ir kt. Nors renginiai buvo atšaukti, žmonių aistra sportui niekur nedingo. Dėl šios priežasties Europeana kuria savo sporto sezoną ir kviečia Europos atminties institucijas dalintis praeities ir dabarties sporto paveldu.

Projektas „Europeana Sport” tyrinėja, kaip sportas formuoja mūsų savęs pačių ir Europos suvokimą per ypatingus kultūros paveldo objektus, kurie atskleidžia Europos geografinę ir kultūrinę įvairovę. Sporte reiškiasi visos žmonių emocijos – pasididžiavimas, pakilumas, neviltis, frustracija. Tai niekada nėra “tik žaidimas”.

Ankstesni Europeanos projektai, skirti Pimojo pasaulinio karo, migracijos ir darbo temoms Europeana 1914-1918, Europeana Migration, Europe at Work rinko žmonių asmenines istorijas. Projektas „Europeana Sport” bus įgyvendinamas tuo pačiu principu: nuo š. m. gegužės iki rugsėjo mėn. bus renkamos asmeninės istorijos apie sportinę veiklą, sportinius pasiekimus, kurios bus susiejamos su archyvine medžiaga iš Europos muziejų, galerijų, bibliotekų ir archyvų.

Tikimasi, kad „Europeana Sport” paskatins visuomenę įdomiais ir naujais būdais dalintis istorijomis, prisiminimais ir idėjomis apie individualų ir kolektyvinį sporto paveldą.

„Europeana Sport” redakcijos (tinklaraščiai, galerijos, parodos) iliustruos sporto paveldą įvairiais kultūros paveldo objektais, atskleidžančiais Europos kultūrinę įvairovę.

Atminties institucijos kviečiamos prisidėti prie projekto ir tokiu būdu įtraukti esamas ir naujas auditorijas, iškeliant sporto ir sporto paveldo įtaką Europos bendruomenėms, visuomenėms ir tautoms. Dalyvaudamos projekte atminties institucijos taip įgalintų savo skaitmeninimo veiklą.

„Europeana Sport” organizatoriai kviečia Europeanos kultūros paveldo partnerių tinklą tapti dalimi šio sporto sezono įvairiais būdais prisidedant prie projekto įgyvendinimo:

Padėti identifikuoti su sporto paveldu susijusį Europeanos turinį arba pasiūlyti naują turinį šia tema;

– Pasidalinti istorijomis apie sporto paveldą rašant tinklaraštį Europeanos svetainei;

Paskatinti savo auditorijas pasidalinti savo istorijomis apie sporto paveldą rengiant internetinas kampanijas;

– Pasiūlyti naujų idėjų, kaip skaitmeniniu būdu įtraukti auditorijas;

– Paskleisti žinią apie „Europeana Sport” savo tinkluose.

Norintys prisidėti prie projekto ar daugiau apie jį sužinoti, kviečiami kreiptis šiais adresais: ad.polle@europeana.eu adrian.murphy@europeana.eu

Tekstas parengtas pagal Europeana Pro informaciją

Atnaujinta: 2020-04-21